MINI SYPIALNIA- CZYLI JAK Z GARDEROBY UDAŁO MI SIĘ STWORZYĆ MIEJSCE DO SPANIA?

SYPIALNIA- CZYLI JAK Z GARDEROBY UDAŁO MI SIĘ STWORZYĆ MIEJSCE DO SPANIA?

 

 

Sypialnia to jedno z miejsc w domu, o którym marzyłam od dawna. Ze względu na to, że posiadamy mało ustawne mieszkanie, to ciężko było wygospodarować taką przestrzeń. Niestety przez dłuższy czas mieliśmy salon i sypialnie w jednym. Jakiś czas temu wpadłam na pomysł, aby przenieść kanapę z salonu i umieścić w dawnej garderobie, która kiedyś służyła również za biuro. Tak powstała mi bardzo mała sypialnia. Zresztą zobaczcie sami.

SYPIALNIA- CZYLI JAK Z GARDEROBY UDAŁO MI SIĘ STWORZYĆ MIEJSCE DO SPANIA?

Tak jak wspomniałam wcześniej, nasza obecna sypialnia miała kilka aranżacji. Była w niej garderoba, a później biuro. Nigdy nie myślałam o tym, aby zrobić z niej sypialnię ze względu na dwa czynniki. Pierwszym z nich jest bardzo mała przestrzeń, a drugim brak kaloryfera. Niestety zimą jest dość chłodno w tej cześć mieszkania. Udało mi się rozwiązać te problemy, bo kanapę, którą mamy już spory czas udało nam się ulokować na przestrzeni dawnej garderoby. Zmieściła się, co mnie bardzo cieszy. Łóżko, a raczej kanapa Ikea sprawdza się idealnie i wpasowało się praktycznie w całą przestrzeń. Udało mi się również zmieścić w kąciku moje mini biuro, które przeniosłam z salonu.

Jak szybko ogrzać pomieszczenie w domu?

Jak poradziłam sobie z brakiem stałego ogrzewania? Miejsce na sypialnię wygospodarowane jest w pokoju mojego synka. Oddzieliłam je zasłonami, ale w tej części nie ma kaloryfera. Stwierdziłam, że w razie bardzo zimnych nocy pomoże nam Termowentylator Paul. Świetne urządzenie, które latem chłodzi, a zimą grzeje. Dwa sprzęty w jednym. W zestawie posiada pilot, którym możemy ustawiać temperaturę z różnej odległości. Dodatkowo jest obrotowy, więc ociepli nam pomieszczenie, a później będzie nam ją cały czas utrzymywał. Jest świetnym rozwiązaniem w różnej części domu, jeśli potrzebujemy szybko zagrzać lub wychłodzić pomieszczenie. Możemy zabierać go na wyjazdy, bo jest lekki i nieduży gabarytowo i spokojnie zmieści się bagażniku samochodu. Takie cudo kupicie w Stadler Form. Jakiś czas temu pokazywałam wam również wentylator z tej firmy, który sprawdza się u nas świetnie. Post TUTAJ.

Moja aranżacja małej sypialni

Urządzając bardzo małą sypialnię, starłam się skupić na czynnikach pierwszych, które musiałam koniecznie w niej umieścić. Łóżko, ogrzewanie i kącik do pracy, to były dla mnie główne priorytety do spełnienia wymogów pod kątem funkcjonalności. Zależało mi, aby stworzyć klasyczną, ale i przytulną sypialnię. Jak widzicie na zdjęciach, z tyłu na całej ścianie jest szafa, przez co łóżko nie posiada zagłówka, to jest minus. Plusem jest natomiast to, że w tej szafie można pomieścić wiele potrzebnych rzeczy. Zmieściło mi się wszystko, co chciałam. Z racji, że to była wcześniej garderoba, to szafa pozostała. Z boku jest nawet małe okienko, także jest światło dzienne, co jest dużym plusem dla mnie. Śpi się bardzo przyjemnie. Piękna narzuta od Missdeco, którą możecie kupić TUTAJ, super pasuje kolorystycznie. Dodatkowo rattanowe dodatki sprawiają, że sypialnia jest ciepła. Prawda?

sypialnia ikea

narzuta na łóżko

termowentylator

jasna sypialnia

sypialnia aranżacja

 

*wpis powstał we współpracy ze Stadler Form

More from sylwetta

MOJA CODZIENNA PIELĘGNACJA

  My kobiety często przywiązujemy uwagę do swojego ciała. Lubimy wyglądać ładnie...
Czytaj dalej

Leave a Reply