SALON I SYPIALNIA W JEDNYM

salon i sypialnia w jednym

 

Salon i sypialnia w jednym to pomieszczenie w naszym mieszkaniu, w którym spędzamy praktycznie 100% naszego wolnego czasu. Odkąd urodził się Oskar, eksperymentowałam z pomieszczeniami tak, aby móc dla każdego stworzyć odpowiednią przestrzeń. Mieliście okazję nie raz widzieć na blogu, jakie zmiany u nas zachodziły. Ostatnią dość spektakularną przemianą było zlikwidowanie sypialni i przerobienia jej na pokój dziecka. Salon zmienił się nie do poznania, a teraz służy nam również jako sypialnia.

Salon i sypialnia w jednym

Jeśli mam być szczera, to nie podoba mi się to rozwiązanie, bo denerwuje mnie to, że zawsze rano trzeba składać kanapę, aby można było normalnie usiąść. Niekiedy jest tak, a zazwyczaj w dni wolne od pracy, jak niedziela, że łóżko jest normalnie rozłożone. Znalazłam super rozwiązanie na to, aby nie wyglądało to wszystko njak jeden wielki nieład. Znalazłam odpowiednią narzutę i inne dekoracyjne akcesoria w Room99, które sprawiają, że salon w charakterze sypialni prezentuje się ładnie i estetycznie. Dobrze sprawdza się to również przy dziecku, które uwielbia skakać po łóżku. Narzuta jest dość spora i zasłania wszystko, co trzeba. Dziecko nie brudzi mi pościeli, a to najważniejsze :) Dodatkowo zaopatrzyłam się również w zasłony pół zaciemniające, które nie dość, że świetnie wyglądają we wnętrzu, to również fajnie spełniają swoją funkcję. Gdy nie mamy  ochoty na zbyt dużej ilości światła w salonie, wystarczy zasłonić nimi okna i problem znika.

Salon i sypialnia aranżacja

Tworząc salon, starałam się zorganizować i ustawić wszystko tak, aby wyglądało to spójnie. Przede wszystkim skupiłam się na wygodzie i funkcjonalności tego pomieszczenia. Wiedziałam, że salon ma nam posłużyć również jako sypialnia, więc dobierając odpowiednie łóżko, musiałam mieć to na wglądzie. Nie powiem, bo marzy mi się duże łóżko takie typowe do sypialni, ale  niestety zagraciłoby cały salon i nie byłoby w nim już zupełnie miejsca. Musiałam znaleźć kanapę, która w dzień posłuży nam dobrze jako wygodne miejsce do siedzenia, a w nocy stanie się łóżkiem do spania. Jak to kobieta uwielbiam dekorować, przestawiać i urządzać. Ciągle coś zmieniam i dodaje, aby stworzyć to pomieszczenie przytulnym. Oczywiście już dokonałam kolejnej zmiany, ale może podzielę się nią za jakiś czas. Ciekawa jestem czy wam się spodoba.

A wy? Macie osobno sypialnie i salon? Czy tak jak w naszym przypadku salon i sypialnia w jednym?

Do następnego!

Sylwia

salon i sypialnia

dodatki do salonu

aranżacja salonu i sypialni

salon i sypialnia aranżacja

narzuta na łóżko

sypialnia

salon i sypialnia

sypialnia i salon w jednym

Narzuta, dekoracyjne poduszki, pościel, zasłony- Room99

More from sylwetta

ROCZEK BLOGA

Jak ten czas szybko leci dopiero co założyłam bloga a od tego...
Czytaj dalej

komentarze 4

Dodaj komentarz