CHOROBA LOKOMOCYJNA- JAK POKONAĆ UCZUCIE MDŁOŚCI BEZ LEKÓW? TESTUJEMY OPASKĘ SEA BAND.

CHOROBA LOKOMOCYJNA

 

 

Choroba lokomocyjna to niezła zmora. Ostatnio mieliśmy problem podczas wyjazdu do Krakowa. Oskar jak nigdy nagle poczuł uczucie mdłości. Ciągle mówił, że mu nie dobrze. Musieliśmy stawać co chwilę. Miewaliśmy wcześniej przystanki, ale nie były one takie częste. Zaczęłam się zastanawiać, czy czasami to nie choroba lokomocyjna, bo aż tak nigdy źle się nie czuł. Od razu pierwsze moja myśl, że jak będziemy się tak często zatrzymywać, to po pierwsze nasza droga dwukrotnie się wydłuży, a po drugie on się zamęczy w takim stanie. Dla mnie to kłopot, bo nie chce go faszerować dodatkowymi lekami. Już wystarczająco sporo zażywa różnych suplementów, jak również leków. Jako alergik niestety musi. Nie ukrywam, że planuje się ich wszystkich pozbyć w najbliższym czasie.

Zaczęłam szukać rozwiązania. Trafiłam na produkt, jakim jest  opaska akupresurowa SEA BAND, którą można zakupić w każdej aptece. Bez tabletek i w pełni naturalny środek. Można ją kupić w dwóch rozmiarach dla dzieci i dorosłych. Na czym polega, opowiem wam poniżej.

Choroba lokomocyjna- czym się charakteryzuje?

Głównie uczuciem, jakie możemy doświadczyć przy chorobie lokomocyjnej, jest uczucie mdłości. Główną przyczyną jest zaburzenie błędnika, który znajduje się w naszym uchu wewnętrznym. Podczas jazdy samochodem, a nawet gwałtownych ruchów bywa tak, że błędnik w przypadku niektórych osób może szwankować. Wtedy doznajemy nieprzyjemnego uczucia i jest nam po prostu niedobrze. Zbiera nas na wymioty i mdłości, które utrzymują się przez jakiś czas.

W ten weekend mieliśmy okazję wybrać się w góry. Podróż nasza trwała ok. 1,5h. Oskar na szczęście całą drogę zniósł dobrze, ale bywały momenty, że czuł się kiepsko. Zaraz jak zaczęło pojawiać się u niego  uczucie mdłości nałożyłam mu opaski, które zaczęły działać błyskawicznie. Nawet miałam moment, że po zdjęciu opasek Oskar zaczął krzyczeć, żebym założyła mu je z powrotem. Później mówił, że znacznie lepiej mu było z nimi. Szczerze nie sądziłam, że taka niepozorna rzecz, która  wygląda, jak zwykła opaska może zdziałać cuda. Nie sądziłam, że może pomóc w uczuciu mdłości. Żałuję, że jej nie znałam, jak byłam w ciąży i męczyły mnie nudności. Wiem teraz jedno. Na pewno będzie towarzyszyła nam w każdej podroży.

Co to jest opaska SEA BAND?

Opaska marki SEA BAND działa na zasadzie akupresury, czyli uciskaniu odpowiednich punktów na nadgarstku, które odpowiadają za uczucie mdłości. Opaska jest w pełni naturalna i bezpieczna dla dzieci, jak również kobiet w ciąży. Mogą ją również używać osoby, które mają problemy właśnie z uczuciami o podobnym pochodzeniu. Opaska jest skuteczna a co najfajniejsze to do wielokrotnego użytku. Można ją prać, co również jest fajnym rozwiązaniem. W zestawie mamy 2 opaski na oba nadgarstki. Kiedy tylko pojawi się uczucie mdłości, możemy ją założyć i powinniśmy odczuć ulgę po 2-5 minutach od założenia. Opaskę możemy również założyć dziecku przed podróżą lub w czasie jej trwania. Uwaga! Opaska może być używana u dzieci powyżej 3 roku życia. Opaskę SEA BAND zakłada się w bardzo prosty sposób. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie miejsce i ją na nie nakierować. Instrukcję zakładania znajdziemy w opakowaniu.

Na stronie TUTAJ możecie przeczytać oraz zobaczyć testy opaski SEA BAND wykonane na potrzeby programu 36,6 prowadzone przez E. Drzyzgę i prof. K. Łabuzka.

Jak sprawdziła się w naszym przypadku opaska SEA BAND?

W ten weekend mieliśmy okazję wybrać się w góry. Podróż nasza trwała ok. 1,5h. Oskar na szczęście całą drogę zniósł dobrze, ale bywały momenty, że czuł się kiepsko. Zaraz jak zaczęło pojawiać się u niego  uczucie mdłości, nałożyłam mu opaski, które zaczęły działać błyskawicznie. Nawet miałam moment, że po zdjęciu opasek Oskar zaczął krzyczeć, żebym założyła mu je z powrotem. Później mówił, że znacznie lepiej mu było z nimi. Szczerze nie sądziłam, że taka niepozorna rzecz, która  wygląda, jak zwykła opaska może zdziałać cuda. Nie sądziłam, że może pomóc w uczuciu mdłości. Żałuję, że jej nie znałam, jak byłam w ciąży i męczyły mnie nudności. Wiem teraz jedno. Na pewno będzie towarzyszyła nam, w każdej podroży.

opaska SEA BAND

 

 

 

 

More from sylwetta

BIAŁA SPÓDNICA

Koszulka – TUTAJ| Spódnica- eButik | Buty – StyloweButy  
Czytaj dalej

Dodaj komentarz