KIEDY WIZYTOWA, A KIEDY KOKTAJLOWA? SUKIENKA ODPOWIEDNIA DO OKAZJI.

WIZYTOWA

 

 

wizytowa sukienka

W kobiecej garderobie powinny być sukienki, które można założyć na różne okazje. Najlepiej mieć ich co najmniej kilka, bo nie zawsze sprawdzi się ta sama kreacja.

Uroczystości mają różny charakter. Jedne są oficjalnymi bankietami, inne to jubileusze albo uroczystości rodzinne. W każdym przypadku odpowiednia może być inna sukienka. Ale jak wybrać tę najlepszą? Czy lepiej sprawdzi się sukienka wizytowa, czy koktajlowa? Modeli w sklepach jest sporo i wcale nie jest łatwo się zdecydować. Co powinnyśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru?

Czym różni się sukienka wizytowa od koktajlowej?

Czasem pojęcie sukienki wizytowej i koktajlowej używane jest zamiennie, ale niekoniecznie znaczy to samo, co może czasem wprowadzić w konsternację. Najważniejszą cechą, jaką wyróżnia się sukienka wizytowa, jest to, że jest strojem formalnym.

Sukienki koktajlowe są w porównaniu z wizytowymi bardziej strojne. Są swego rodzaju pomostem między sukienkami codziennymi i wieczorowymi. Sukienki koktajlowe najczęściej mają więcej kolorów i ozdób niż  sukienki wieczorowe.

Kiedy można założyć sukienkę wizytową?

Sukienka wizytowa jest najczęściej prosta, skromna, ale jednocześnie elegancka. Sprawdzi się najczęściej podczas formalnych i półformalnych spotkań. Możemy ją włożyć do pracy, przyjęcie rodzinne i do teatru. Jeśli chcemy nieco przełamać jej sztywniejszy charakter, wystarczy, że uzupełnimy stylizację o wyraźniejsze i kolorowe dodatki. Sukienki wizytowe na quiosque.pl są doskonałym przykładem tego, że wybór może być całkiem spory.

A kiedy sprawdzi się sukienka koktajlowa?

Sukienka koktajlowa powinna zachwycać, ma być strojna i wyróżniać się na tle ubrań, jakie nosimy na co dzień. Niektóre sukienki koktajlowe są proste i można je ubierać zamiennie z sukienkami wizytowymi. Jednak większość to propozycja na wieczór lub wyjątkowe okazje. Nie jest tak strojna jak sukienka wieczorowa, nie ma karnawałowych piór, czy cekinów. Łączy w sobie szyk i elegancję. Klasycznym przykładem sukienki koktajlowej jest mała czarna. Można ją włożyć na bankiet, przyjęcie firmowe, czy na przyjęcie rodzinne. Jednocześnie jest też wiele barwnych modeli, które są idealną propozycją na studniówkę, na sylwestra czy na wesele. Przykładem ciekawych modeli, są  sukienki koktajlowe od Quiosque, które możemy bez obaw włożyć na mniej lub bardziej wystawne przyjęcia.

Co z kolorami?

Zarówno sukienki wizytowe, jak i koktajlowe mogą się między sobą bardzo różnić. Mają różne fasony i kolory, a je także musimy przeanalizować, kiedy będziemy wybierać kreację. Podczas formalnych przyjęć i wyjść powinnyśmy skoncentrować się na klasycznych barwach. Obok czerni, sprawdzą się beże, bordowy, granatowy, butelkowa zieleń. Absolutnie nie możemy zakładać barw żywych i neonowych na firmowy bankiet. Różowa albo pomarańczowa sukienka byłaby nietaktem.

A są i takie okazje, podczas których możemy pozwolić sobie na więcej. Tak jest na przykład kiedy wybieramy się na wesele. Kwiaty, żywe lub pastelowe kolory sprawdzą się świetnie. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że nie powinnyśmy nosić wtedy bieli i czerni. Zarówno podczas bankietów i przyjęć firmowych, jak i przyjęć rodzinnych powinnyśmy uważać z głębokością dekoltu. Sukienka nie może być też za krótka i posiadać mnóstwa wycięć. Na taki strój możemy pozwolić sobie w karnawale i na sylwestra. Podczas dobierania biżuterii kierujemy się zasadą, że do strojniejszej sukienki wkładamy subtelniejsze dodatki, natomiast do skromnej sukienki możemy dobrać bogatszą biżuterię.

sukienka koktajlowa

*wpis pochodzi z materiału zewnętrznego

More from sylwetta

TARTA BEZGLUTENOWA

  Sezon letni rozpieszcza nas na całego. Jest taki urodzaj owoców, że...
Czytaj dalej

komentarze 2

Leave a Reply