ALERGIA NA ROZTOCZA KURZU DOMOWEGO – JAK SOBIE Z NIĄ RADZIĆ? MOJE GENERALNE PORZĄDKI NIE TYLKO PRZEDŚWIĄTECZNE.

ALERGIA NA ROZTOCZA

 

 

Alergia na roztocza to nasza udręka. Niestety Oskar ma bardzo nasiloną alergię w szczególności na roztocza, sierść i nabłonek psa oraz trawy. U mnie alergia jest znacznie mniej odczuwalna, ale jak przychodzi okres grzewczy, niestety oboje cierpimy.  Suche powietrze w domu daje się we znaki strasznie. Roztocza kurzu domowego ciężko jest usunąć. Mimo codziennego sprzątania nadal jest to odczuwalne. Zaczęłam szukać sposobów, aby zmniejszyć nasze złe samopoczucie. Nie jest to łatwa sprawa i raczej mało osiągalna, ale można  poniekąd temu zapobiec, aby nie było to aż tak uporczywe. Wiadomo, że przy silnej alergii bez leków się nie obejdzie. Ja jednak mam nadzieję, że z czasem się ich pozbędziemy już na stałe, a alergia pozostanie tylko przykrym wspomnieniem. Czeka mnie generalne sprzątanie przed Świętami, bo mam zamiar zabrać się za pranie zasłon, łóżek i tego typu rzeczy. Oczywiście mycie podłóg, odkurzanie i wycieranie kurzu to należy do codziennego porządku.

ALERGIA NA ROZTOCZA – JAK SOBIE Z NIĄ RADZIĆ?

Poniżej mam dla was kilka moich sposobów, które pomagają nam w walce z alergią. Zaczęłam od pozbycia się niepotrzebnych rzeczy. Zmieniłam ustawienia pokoi tak, aby Oskar swoje rzeczy typu książki, układanki i zabawki miał pochowane w szafie. Im mniej rzeczy tym mniej kurzu. Mimo tego mieszkanie nie należy do zbyt dużych i ustawnych także ciężko jest to do końca ogarnąć to wszystko, ale staram się, jak mogę, żeby stworzyć jak największą przestrzeń w domu.

Oczyszczacz powietrza– dla mnie to produkt numer jeden, jeśli chodzi o walkę z alergią, jest niezbędny. Wiadomo, że tego typu urządzenie super oczyszcza powietrze ze smogu oraz kurzu. U nas są dwa oczyszczacze i o nich pisałam wam tu i tu. Ten drugi oczyszczacz od Stadler Form, jest idealny pod kątem alergików. Super się sprawdza. Natomiast oczyszczacz powietrza od Kalorik jest dużo większy i szybko radzi sobie z oczyszczaniem powietrza ze smogu. Jeden stoi w pokoju drugi w pokoiku Oskara.

ALERGIA NA ROZTOCZA

Środki czystości Acarix– odkryłam ostatnio produkty tej firmy (tutaj), która zajmuje się właśnie produkcją środków czystości do domu. Skutecznie obniżają  stężenie alergenów w domu. Produkty te w składzie nie zawierają chemii, więc są bezpieczne dla alergików. Gdzie mogą występować roztocza? Mogą one żerować w pościeli, w książkach, w kurzu domowym, w tkaninach. Roztocza kurzu domowego mogą wywoływać kichanie, łzawienie i pieczenie oczu, astmę i różne problemy oddechowe. Co możemy uzyskać dzięki środkom Acarix? Przede wszystkim zmniejszenie objawów alergicznych i ochronę przed rozwojem choroby do 6 miesięcy.

Acarix

Inne moje sposoby na roztocza w domu

Codzienne odkurzanie i mycie podłóg -niestety ciężko jest codziennie wykonywać te czynności. Odkurzać jednak muszę, z myciem podłogi jest gorzej, raczej robię to troszkę rzadziej. Tu zdecydowanie przydałby się sprzęt samo mopujący.  Świetnym rozwiązaniem na codzienne sprzątanie jest robot sprzątający, który wyręcza nas w tych czynnościach i dociera do wielu zakamarków w domu.

Zmiana i wietrzenie pościeli -pościel wietrze, jak tylko to możliwe najlepiej robić to w lekkim mrozie. Jeśli natomiast chodzi o pranie i zmianę pościeli to raz w tygodniu jest to obowiązkowe. Do prania tego typu rzeczy dodaję właśnie środek firmy Acarix.

acarix

 

 

More from sylwetta

T-SHIRT W SZPILKI

  Witajcie moi drodzy w ten piękny słoneczny weekend :) T-shirt ,...
Czytaj dalej

komentarze 3

  • Uwielbiam czytać Pani bloga, wpisy są bardzo przemyślane i szybko oraz przyjemnie się je czyta :), pozdrawiam serdecznie.

  • Jeśli chodzi o oczyszczacze powietrza, to od mogę napisać, że robią dużo dobrego – mamy w domu małego alergika i od kiedy w domu pojawił się oczyszczacz widać dużą poprawę. Jeśli chodzi o środki firmy Acarix to jeszcze nie używałam, ale chętnie potestuję.

Leave a Reply