OCZYSZCZACZ POWIETRZA KALORIK

oczyszczacz powietrza

 

Witajcie!

Żegnamy kwiecień, a witamy maj. Wszystko pięknie kwitnie i pyli, a co z tym jest związane, chyba tylko alergicy wiedzą. Pod koniec zimy staliśmy się nabywcami oczyszczacza powietrza firmy Kalorik. Niestety zima była dla nas okropna, jeśli chodzi o powietrze w domu. Mieszkamy w małym mieście, ale na bardzo ruchliwej ulicy. Dodatkowo tutaj stoi dom obok domu każdy pali różnymi rzeczami. Więc możecie sobie wyobrazić, co się dzieje w okresie grzewczym i przy tylu spalinach samochodowych .

Nie oceniam nikogo i nie wnikam, bo każdy ma własny rozum, ale jeśli to zaczyna mi przeszkadzać, to nie jest już do zaakceptowania. Może i ja jakoś bym to zniosła, ale jeśli się ma dziecko i to alergika, to nie jest już do śmiechu. Najlepszym dla nas rozwiązaniem było zaopatrzyć się w antysmogowy oczyszczacz powietrza i była to najlepsza decyzja, jaką można było podjąć, aby nie czuć ciągle tego złego i trującego nas powietrza. Początkowo miałam sceptyczne do tego podejście do momentu, aż pierwszy raz go użyliśmy. Mam dla was również kod rabatowy  otrzymacie 15%  zniżki na zakup oczyszczacza, wystarczy wpisać  hasło: sylwetta15. Oczyszczacz możecie zakupić TUTAJ.

OCZYSZCZACZ POWIETRZA KALORIK

Pierwsze, na co zwróciłam uwagę to wygląd, który wpasuje się w każde pomieszczenie dzięki jasnej obudowie. Kolejną rzeczą na plus jest obsługa urządzenia. Bardzo łatwo się go obsługuje , jest bezpieczny dla dzieci dzięki posiadaniu przycisku blokującego. Wszystko jest jasno i zrozumiale oznaczone. Jednym słowem super intuicyjnie stworzone z myślą o łatwym użytkowaniu. Za jakiś czas pokażę wam na facebooku, jakie to wszystko proste.

 

oczyszczacz powietrza

FUNKCJE OCZYSZCZACZA POWIETRZA FIRMY KALORIK

Możemy włączyć tryb AUTO, który sam dopasuje wszystko, albo sami ustalamy CZAS TRWANIA PRACY oczyszczacza. Możemy przełączyć go na TRYB NOCNY, ZASTOSOWAĆ BLOKADĘ, aby nasze dzieci nie traktowały go jako zabawki. Dodatkowo możemy dostosować PRĘDKOŚĆ OCZYSZCZANIA do swoich potrzeb (są 3 prędkości). Na koniec możemy wybrać czy chcemy JONIZATOR i STERYLIZACJE UV. Jakie te wszystkie funkcje mają zastosowanie dokładnie możecie przeczytać TUTAJ.

oczyszczacz powietrza kalorik

czyste powietrze

FILTRY I ZASTOSOWANIE

Oczyszczacz posiada jakby 3 filtry, ale zamknięte w 7- stopniowy system oczyszczania powietrza. 1.Aluminiowy PRE-Filter. 2.Filtr anty-formaldehydowy z aktywowanym węglem. 3.Filtr HEPA (przeciwgrypowy). 4.Jonizator 5. Filtr zimnej katalizy- sito molekularne. 6.Filtr antybakteryjny. 7. Sterylizująca kurtyna UV. Więcej o zastosowaniu poszczególnych filtrów przeczytacie TUTAJ.

Oczyszczacz powietrza super radzi sobie nie tylko  PM10 i PM2,5, czyli pyłami zawartymi w smogu. Również świetnie oczyszcza powietrze z pleśni i jej zarodników, pyłków, sierści i naskórków zwierząt, kurzu i roztoczy, wirusów, zanieczyszczeń, alergenów oraz brzydkich zapachów. Oczyszczacz w bardzo łatwy sposób informuje nas o stanie powietrza. Jak powietrze jest dobre, kontrolki świecą na zielono, gdy powietrze jest lekko zanieczyszczone, wtedy pojawia się kontrolka pomarańczowa, a gdy mamy do czynienia z bardzo złym zanieczyszczeniem, wtedy zaobserwujemy kolor czerwony. Potrzebuje chwili na to, aby oczyścić powietrze. To co nam szkodzi pobiera przez boczne szczeliny a po oczyszczeniu wypuszcza świeże powietrze tyłem przez kratki. Najlepiej postawić oczyszczacz tak, aby nie przylegał do żadnej ściany.

oczyszczacz powietrza

oczyszczacz powietrza kalorik

oczyszczacz powietrza recenzja

OCZYSZCZACZ POWIETRZA KALORIK

MOJA OPINIA

Początkowo nie wierzyłam, że tak z pozoru niewielkie urządzenie jest w stanie oczyścić jakiekolwiek pomieszczenie z nie chcianych i szkodliwych pyłów. Po pierwszym zastosowaniu byłam w szoku, w jak łatwy sposób można ustawić wszystkie parametry. Następnie zdziwiła mnie szybkość oczyszczania. Gdy zapalała się kontrolka czerwona, oczyszczacz sam dobierał prędkość, aby w jak najkrótszym czasie poprawić jakość powietrza. Producent gwarantuje nam, że oczyszczacz może pracować 1500 godzin na jednym filtrze, a następnie powinno się go wymienić. Na koniec napiszę tyle, że jest to najlepsza inwestycja! tym bardziej, jeśli się ma dzieci. Super pomaga przy wielu dolegliwościach u alergików, dzięki czemu znacznie łatwiej się funkcjonuje na co dzień.

Dajcie znać, co sądzicie o takim urządzeniu? A może już je posiadacie? Podzielcie się swoją opinią :)

Do następnego!

Sylwia

oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza- Kalorik

More from sylwetta

W poszukiwaniu imprezowej stylizacji….

Małymi kroczkami zbliża się weekend :-) Wyjeżdżam do Katowic i sobotni wieczór...
Czytaj dalej

komentarzy 5

Dodaj komentarz