ROLETY DZIEŃ I NOC – CZY WARTO KUPIĆ I JAKĄ KOLORYSTYKĘ WYBRAĆ?

roleta dzień noc

 

Rolety dzień i noc, to świetne rozwiązanie, jeśli szukamy sposobu na zasłonienie okien w domu, czy okien  balkonowych. Dzięki nim możemy ukryć się przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów, a jednocześnie nie tracimy światła w domu, bo roletę można ustawić na dwa sposoby. Dzisiaj będę miała dla was kilka inspiracji na aranżacje z tego typu roletami.

ROLETY DZIEŃ I NOC – CZY WARTO KUPIĆ ?

Wiele z nas ma w domu czy mieszkaniu okna, które koniecznie trzeba zasłonić. Ja obecnie posiadam zasłony, ale one zabierają mi sporo światła. Super rozwiązaniem są rolety dzień i noc, bo można je ustawić na dwa sposoby. Na sposób dzienny, czyli mamy dopływ światła, które wpada nam do domu i na sposób nocny, czyli ustawiamy rolety w taki sposób, że nic przez nie nie widać i również światło nie wpada do środka pomieszczenia. Jest to super rozwiązanie, bo mamy jakby dwie rolety w jednym przykład możecie zobaczyć tutaj https://www.knall.com.pl/c55,Rolety-dzien-noc. Tryb nocny możemy ustawiać nawet w dzień, kiedy mamy za bardzo nasłonecznione pomieszczenie. Jedyne, nad czym powinniśmy się zastanowić to nad kolorystyką i pomieszczeniami, w których takie rolety będziemy umieszczać. Jeśli po pewnym czasie takie rolety się nam znudzą możemy je złożyć do góry i odsłonić całe okno.

Jaką kolorystykę rolet dzień i noc wybrać?

Ja zazwyczaj stawiam na jasne kolory, bo nie przytłaczają pomieszczeń, a wręcz nadają im takiej świeżości. Podobają mi się rolety w kolorach bieli, szarości czy beżu. Takie umieściłabym w salonie, w pokoju dziecięcym, czy pokoju gościnnym, a nawet kuchni. Ciemniejszą kolorystykę pozostawiłabym na pomieszczenia, w których przebywa się najmniej czasu. Może to być toaleta czy łazienka. Nawet sypialnia, bo w niej taki zaciemniający klimat, które stworzą rolety, jeszcze bardziej sprawia przytulne miejsce do spokojnego snu. Znam wiele przypadków osób, które wybierają ciemniejszą kolorystykę do pokoju dziennego, ale tak jak wspomniałam, wszystko zależy od indywidualnego gustu i pomieszczeń jakie posiadamy.

Jeśli nasz dom czy mieszkanie jest mało nasłonecznione, to warto rozważyć propozycję wyboru jasnych rolet. Jeśli natomiast jest odwrotnie i zależy nam na uchronieniu się od nadmiaru światła, to wtedy dobrze jest wybrać ciemniejszą wersję kolorystyczną. Rolety dzień i noc sprawdzają się super nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również biurach. Na rynku jest wiele modeli rolet z obszerną kolorystyką, którą możemy dobrać do własnych potrzeb i upodobań. Sporo propozycji możecie zobaczyć w sklepie Knall. Wybór jest ogromny, a i rozwiązań mają sporo, bo w ofercie posiadają nie tylko rolety dzień i noc. Warto do nich zajrzeć!

Kilka moich inspiracji z wykorzystaniem rolet dzień i noc

Pokój dzienny to pomieszczenie, w którym przebywa się chyba najczęściej. Odpoczynek po pracy, wspólne oglądanie telewizji. Niektórzy w salonie również posiadają część jadalnianą, więc światło również w tym pomieszczeniu jest bardzo potrzebne. Jak wspomniałam powyżej, ja stawiam na proste rozwiązania i jasne kolory. Wybierając rolety w białych, szarych czy beżowych kolorach sprawimy, że nasze pomieszczenie będzie jasne oraz nie przytłaczające. Rolety oprócz funkcji dekoracji okna świetnie sprawują swoją funkcję w ochrony przed światłem słonecznym czy ciekawskimi sąsiadami.

roleta dzień i noc

Ciemne rolety tworzą zupełnie inny klimat. Jeśli mamy super doświetlone mieszkanie czy dom i wchodzi nam za dużo światła i słońca to warto mieć takie rolety. Świetnie zabezpieczają przed tego typu czynnikami. Ciemne rolety mogą być również ozdobą i kontrastem dla jasnego mieszkania urządzonego właśnie w tej jasnej tonacji. Akcenty w postaci ciemnych rolet, podłogi i dodatków nadadzą charakteru nie jednemu pomieszczeniu. A do was jaka kolorystyka bardziej przemawia?

ciemne rolety( zdjęcia inspiracje pochodzą z Pinterest)

 

 

More from sylwetta

RAMONESKA I DŻINSY

      Witajcie! Ramoneska to niezastąpiony element w mojej garderobie ....
Czytaj dalej

Leave a Reply