JAK ZMIENIĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE?CO MNIE DO TEGO ZMOTYWOWAŁO?

 

Od ładnych paru miesięcy próbuję się zmotywować do tego, aby zmienić wiele rzeczy w moim życiu. Muszę przyznać, że przez ostatni czas zaniedbałam wiele z nich. Skupiłam się głównie na pracy i dziecku, a najważniejsze odpuściłam, czyli siebie i swoje zdrowie. Zaczęłam jeść niezdrowo i nie regularnie. Powiedziałam sobie KONIEC z tym!

JAK ZMIENIĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE? CO MNIE DO TEGO ZMOTYWOWAŁO?

Motywacji jest kilka. Zmiany, które widzę u innych osób, jak pięknie wyglądają po wprowadzeniu do swojego życia zdrowych nawyków żywieniowych. To głównie motywacja, bo chyba każdy chciałby wyglądać lepiej. Tak naprawdę, to nie jest takie trudne, tylko trzeba chcieć i znaleźć na to czas. Niestety z tym ostatnim jest najgorzej. Stwierdziłam, że nie będę katowała się dietami, a raczej wdrożę w swoje życie zdrowe posiłki, które będę przygotowywała w piekarniku lub na parze. Pieczone potrawy są znacznie zdrowsze niż te smażone. Do zmiany nawyków żywieniowych na te lepsze zmotywował mnie  mój nowy piekarnik, który jest prosty w obsłudze i ma wiele funkcji, które ułatwiają mi pieczenie posiłków. Nic tak nie motywuje, jak nowa rzecz czy to ciuch, czy sprzęt AGD. Piekarnik Electrolux ma świetną funkcję, jaką jest czyszczenie katalityczne. Nie ukrywam myśl o czyszczeniu zabrudzeń po pieczeniu demotywowało mnie najbardziej teraz to zupełnie inna sprawa, bo ta funkcja robi to praktycznie za mnie.

Piekarnik Electrolux seria 700 SenseCook EOE7C31Z

Pierwsze, na co zwróciłam uwagę przy wyborze nowego piekarnika, to dizajn. Planowałam zmiany w kuchni i chciałam, żeby wpasował się do niej swoim wyglądem. Zmiany, jakie udało mi się dokonać, zobaczycie niebawem na blogu. Wtedy ocenicie, czy fajnie w niej wygląda. Drugą opcją było właśnie czyszczenie katalityczne, o którym wspomniałam powyżej. Wydaje mi się, ze szorowanie piekarnika, to zmora każdej gospodyni domowej. A taka opcja jest świetnym ułatwieniem w codziennym użytkowaniu.

Jako mama, będąc w kuchni, myślę również o swoim dziecku. Przewiduję, co może się wydarzyć, kiedy Oskar się w niej pojawia, podczas gdy ja coś piekę. Musiałam wcześniej pilnować, żeby nie daj Boże, nie dotknął przypadkiem piekarnika i się nie oparzył. Teraz nie ma z tym problemu, bo piekarnik Electrolux EOE7C31Z posiada szybę, która się nie nagrzewa. Szyba jest zimna! Nawet podczas wysokich temperatur, do których dochodzi w środku piekarnika. Gdy skończymy pieczenie, również się ochładza, a nawiew wyłącza się sam. Termosonda, to moje nowe odkrycie. Ułatwia nam upieczenie mięsa w odpowiedni sposób. Nie musimy sprawdzać i obawiać się tego, że poczęstujemy kogoś lub sami zjemy niedopieczone mięso. Termosonda zasygnalizuje, kiedy mięso jest gotowe i sama wyłącza piekarnik.

Jedynie czego żałuje to braku funkcji pary. Bo wtedy miałabym wszystko w jednym. Ten model akurat nie posiada pieczenia na parze a szkoda. Za to w innych modelach ona występuje. Dopiero z czasem zaczęłam myśleć o tej funkcji, która jednak by mi się przydała.

Codzienne nawyki żywieniowe

Staram się zmieniać każdy mój dzień. Przygotowuję posiłki dzień wcześniej, aby móc na drugi dzień oszczędzić czas. Założyłam sobie, że będę jadła 4-5 posiłków. Trzy z nich będą warzywne przyrządzone w piekarniku lub na parze albo gotowane. Smażenie będę ograniczała do minimum. Pewnie zastanawiacie się co z mięsem? Jem mięso, ale w mniejszym stopniu niż kiedyś. Staram się przyrządzać potrawy mięsne raz lub dwa razy w tygodniu. Unikam czerwonego mięsa, bo wiem, że tak jest lepiej dla nas i widzę też po reakcjach naszego organizmu. Zresztą jedzenie wszystkiego w nadmiarze może szkodzić, więc staram się takie mięso jeść raz na jakiś czas. Ryby uwielbiamy ryby i one często pojawiają się w naszym jadłospisie. Muszę przyznać, że piekarnik dał sobie radę świetnie ze wszystkimi potrawami, jakie do chwili obecnej miała okazję w nim piec. Zobaczymy, jak będzie dalej, bo planuje przyrządzić właśnie kurczaka bądź indyka.

Najgorzej zacząć a później już jest z górki. Trzymajcie za mnie kciuki, mam zamiar w tym wytrwać. Nie mówię, że nie zjem kebaba, jak mnie najdzie ochota, ale w domu będę trzymała się swojego założonego planu. Liczę, że moje zdrowe nawyki żywieniowe doprowadzą mnie do zamierzonego celu, jakim jest zrzucenie kilku kilogramów, które już zaczynają mi bardzo przeszkadzać. Do tego ruch i duża ilość wody i myślę, że sukces będzie gwarantowany.

Jeśli szukacie ciekawych i zdrowych przepisów, to zapraszam was do Kategorii: JEDZENIE I PRZEPISY. Ja mam zamiar wrócić do stosowania ich systematycznie.

 

przepis na dorsza

JAK ZMIENIĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE?CO MNIE DO TEGO ZMOTYWOWAŁO?

JAK ZMIENIĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE?CO MNIE DO TEGO ZMOTYWOWAŁO?

Piekarnik seria 700 SenseCook EOE7C31Z

JAK ZMIENIĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE?CO MNIE DO TEGO ZMOTYWOWAŁO?

piekarnik Electrolux

*wpis powstał przy współpracy z marką Electrolux

More from sylwetta

FUTRZANY KOŁNIERZ W POŁĄCZENIU Z CZARNYM PŁASZCZEM

  Witajcie kochani :) Zima chyba na dobre zagościła u nas… tak...
Czytaj dalej

komentarzy 6

Dodaj komentarz