OBALAMY POPULARNE MITY DOTYCZĄCE PIERŚCIONKA ZARĘCZYNOWEGO.

pierścionka zaręczynowego

 

 

W ciągu lat przybyło wiele mitów dotyczących pierścionków zaręczynowych. Mężczyzna stojący przed zakupem tego prezentu ma więc nie lada problem. Wybrać ścieżkę tradycyjną, biorąc pod uwagę wszystkie przesądy mające zapewnić szczęśliwe małżeństwo czy może je zupełnie zignorować? W tym artykule przedstawiamy cztery mity związane z doborem pierścionka zaręczynowego. Przeczytaj, dlaczego łamanie tradycji może Ci wyjść na dobre!

Kilka słów o zaręczynowych i przesądach przy wyborze pierścionka zaręczynowego.

Temat zaręczyn oraz ślubu od zawsze przyciągał przesądy oparte bardziej na zabobonnych wierzeniach niż kwestiach religijnych. Obrządki małżeńskie na całym świecie wiązane są ze sferą sacrum, a funkcjonujące „tradycje” mają na celu zaklinanie rzeczywistości oraz zapewnienie szczęścia i pomyślności. Pierścionek zaręczynowy podświadomie traktowany jest jako niemal magiczny symbol, wokół którego narosło wiele popularnych, a dziś niekiedy wręcz absurdalnych mitów, często przyprawiających o uśmiech. Współczesne podejście do związków oraz małżeństwa w ciągu kilku ostatnich dekad uległo zmianie. Dlatego również ceremonie dotyczące samych zaręczyn powoli odchodzą do lamusa. Wciąż jednak spora część osób świadomie wybiera tradycyjne podejście do tematu.

Mit 1. Zadłuż się przy zakupie pierścionka zaręczynowego

Istnieje przekonanie, że cena pierścionka zaręczynowego powinna wynosić równowartość trzech miesięcznych pensji mężczyzny. Ma to być ponoć dowód poświęcenia oraz gwarancja bezpieczeństwa majątkowego przyszłej małżonki. Niektórzy wierzą, że im droższa biżuteria, tym związek będzie dłuższy i trwalszy. Niestety fakty temu przeczą. Zamiast wydawać fortunę, lepiej wziąć pod uwagę gusta i upodobania partnerki. W salonie jubilerskim znajdziesz pierścionki w różnych przedziałach cenowych, w tym przepiękne modele kosztujące mniej niż wynosi miesięczna wypłata. Oprócz zakupu biżuterii zwróć uwagę również na to, jak się oświadczyć i przejrzyj ciekawe pomysły na zaręczyny, które oczarują Twoją partnerkę.

Mit 2. Żółte złoto i tylko takie

Wiele osób uważa, że klasyczny pierścionek koniecznie musi być z żółtego złota i partnerka nie zaakceptuje innej biżuterii. W rzeczywistości niektóre kobiety wcale nie przepadają za tego typu ozdobami. Należy pamiętać, że polski typ urody nie zawsze dobrze komponuje się z tradycyjnym, żółtym kruszcem. Coraz popularniejsze stają się pierścionki zaręczynowe wykonane z białego złota. Zwróć uwagę na biżuterię noszoną przez Twoją dziewczynę – jeśli przeważają w niej jasne metale, zrezygnuj z żółci – i odwrotnie.

Mit 3. Rozmiar brylantu ma znaczenie

Zgodnie z piosenką śpiewaną przez Marilyn Monroe – „diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet…”. Wielu mężczyzn bierze te słowa zbyt dosłownie i kieruje się jedynie wielkością brylantów. Niekiedy oryginalniejszym rozwiązaniem jest wybór barwnych kamieni szlachetnych, takich jak rubin, szmaragd czy szafir. Jeśli decydujesz się na pierścionek z diamentem, należy upewnić się, że jest on najwyższej jakości. Wybierając produkty od jubilera i jednocześnie producenta biżuterii – ACLARI Diamonds, otrzymujesz gwarancję pochodzenia i pewność, że zakupiona biżuteria jest warta swojej ceny.

Mit 4. Wszystko w ścisłej tajemnicy

Marzeniem kobiet są romantyczne oświadczyny, najlepiej w zaskakującej i magicznej scenerii. Nic nie stoi na przeszkodzie przed zrealizowaniem takiego planu, jednak trzymanie wszystkiego w tajemnicy może okazać się zgubne. Coraz więcej par wspólnie podejmuje decyzję o zaręczynach, a samo wręczenie pierścionka jest tylko kwestią czasu i okazji. Przemyśl, kiedy i w jaki sposób to zrobić. Wcześniejsza rozmowa z partnerką ułatwia wybór idealnej ozdoby, jej odpowiedniego rozmiaru czy stylu.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybierzesz?

Tradycyjne przesądy dotyczące pierścionka zaręczynowego ograniczają jego wybór i mogą wpłynąć negatywnie na zadowolenie partnerki. Zamiast myśleć o tym „co wypada”, kieruj się swoimi możliwościami finansowymi, a przede wszystkim gustem i charakterem Twojej drugiej połówki. Pokaż, że znasz jej oczekiwania i wybierz złoty pierścionek od profesjonalnego jubilera i producenta biżuterii.

pierścionka zaręczynowego*wpis jest sponsorowany (materiał zewnętrzny)

More from sylwetta

KAPITAN NAUKA- RYSUJĘ I ZGADUJĘ, CZYLI UCZYMY SIĘ PRZEZ ZABAWĘ.

  Kapitan Nauka to zbiory różnorodnych gier, malowanek i książek dostosowanych do...
Czytaj dalej

komentarze 2

Leave a Reply