JAK DBAĆ O ZMYWARKĘ I JAKICH ŚRODKÓW UŻYWAĆ, ABY POSŁUŻYŁA NAM NA DŁUGO?

JAK DBAĆ O ZMYWARKĘ

 

 

Zmywarka to moje zbawienie, a nawet śmiem stwierdzić, że jest to jeden ze sprzętów kuchennych, bez których nie wyobrażam sobie życia. Pamiętam, jako dziecko często pomagałam mamie w zmywaniu naczyń i strasznie tego nie lubiłam. Wydaje mi się, że mało kto lubi tę czynność. Na szczęście żyjemy w takich czasach, gdzie dostęp do takiego sprzętu, jak zmywarka mamy na wyciągnięcie ręki. Dzisiaj zdradzę wam kilka moich sposób na to, jak dbać o zmywarkę i jakich środków używać, aby posłużyła nam na dłużej.

JAK DBAĆ O ZMYWARKĘ I JAKICH ŚRODKÓW UŻYWAĆ, ABY POSŁUŻYŁA NAM NA DŁUGO?

Jak i czym czyścić zmywarkę? Myślę, że teraz mamy dostęp do wielu produktów, które znacznie nam to ułatwiają. U mnie świetnie sprawdza się sól do zmywarki, którą używam od momentu posiadania zmywarki. Stosuję ją raz na miesiąc, chyba że widzę jakieś problemy z domywaniem naczyń, wtedy uzupełniam sól częściej. Czyszczenie filtrów. Jeśli widzę, że na filtrach jest za dużo resztek lub tłusty osad, wtedy  oczywiście dodatkowo je czyszczę gąbką z płynem i spłukuję  pod bieżącą wodą. W mojej zmywarce nie może zabraknąć płynu nabłyszczającego, który sprawia, że naczynia nabierają dodatkowo połysku. Tego właśnie nie robiłam przy wcześniejszej zmywarce, a to był wielki błąd. Ostatnim odkryciem są czyściki do zmywarki. Można zakupić w formie płynnej lub w kapsułkach. Super sprawdza się do oczyszczania części  zmywarki z tłuszczu, brudu, osadu z kamienia. Pomaga w neutralizacji nieprzyjemnych zapachów i co najważniejsze dociera do najbardziej ukrytych miejsc zmywarki. Powinno się go stosować przynajmniej raz na miesiąc. Bardzo wam polecam stosować te czynności regularnie, a już nigdy nie będziecie mieli problemów ze swoją zmywarką. Super rozwiązaniem są również zapachy do zmywarki, które sprawiają, że nie czuć z niej przykrego odoru.

KIEDY POWINNIŚMY WEZWAĆ FACHOWCA DO ZMYWARKI?

Gdy zaniedbujemy sprzęt, to często bywa tak, że po jakimś czasie zaczyna się psuć. Zdarza się, że wiele środków nie daje już rady, a i męska ręka w domu sobie z tym nie radzi. Nie pozostaje nic innego jak wezwać fachowca do naprawy. Tak było w przypadku naszej starej zmywarki. Często się blokowała i nawet czyszczenie już nie pomagało. W pewnym momencie doszło do tego, że woda się nie wypompowywała i stała na dnie zmywarki. Fachowcowi udało się ją naprawić, ale i tak zamieniliśmy ją na większą, która posiada znacznie więcej funkcji i pokazywałam wam ją w tym wpisie. Ucząc się na  błędach,   teraz dużo bardziej dbam o zmywarkę, właśnie stosując technik napisane przeze mnie wyżej.

Jeśli mimo wszystko zmywarka  np. nie domywa mi naczyń albo powoduje smugi, to stosuję jeszcze jeden patent. Mianowicie zmieniam program na inny. Ogólnie jestem przyzwyczajona do jednego, ale jak dzieją się właśnie, niechciane przeze mnie rzeczy to zmieniam program na inny, a po jakimś czasie wracam do tego swojego ulubionego. Wtedy wszystko wraca do normy i naczynia są pięknie domyte i super się błyszczą. Polecam wypróbować.

zmywarka electrolux

More from sylwetta

Total Black & jeans shirt

Uwielbiam czerń :) chyba mało , która kobieta jej nie lubi. Z...
Czytaj dalej

komentarze 2

Leave a Reply