JAK POBUDZIĆ DZIECIĘCĄ WYOBRAŹNIĘ?

wyobraźnia dziecka

 

JAK POBUDZIĆ DZIECIĘCĄ WYOBRAŹNIĘ?

Jako mama prawie 5-latka od jakiegoś czasu doświadczam przeróżnych rzeczy, z którymi do chwili obecnej nie miałam styczności. To, co moje dziecko ostatnio wyprawia, powoduje, że coraz bardziej staram się zagłębić w jego świat. Właśnie tylko czy świat dziecka zawsze odzwierciedla to, co jest realne? Czy jeśli dzieci żyją, w swoim wymyślonym świecie jest normalną rzeczą? Skąd tak naprawdę to wszystko się bierze? Z telewizji, a może książek? Wiem jedno, im więcej bajek dziecko ogląda, tym więcej na niego wpływa. Niestety bajki są różne i coraz bardziej mnie zaskakuje ich treść. Jak już ma coś moje dziecko oglądać, to może, zamiast tego lepiej skupić się na czymś bardziej kreatywnym. Bajki w papierowej formie były od zawsze według mnie najlepszym rozwiązaniem.

JAK POBUDZIĆ DZIECIĘCĄ WYOBRAŹNIĘ?

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od bajek w telewizji są bajki, które możemy czytać dziecku w domowym zaciszu. Bajki, które sprawią, że  myślenie dziecka pobudzi jego wyobraźnię. Dziecko samo z niczego będzie mogło stworzyć coś, co jest dla niego wartościowe. Z doświadczenia wiem, że im dziecko więcej zabawek ma tym szybciej zainteresowanie kolejną nową rzeczą maleje. Z perspektywy czasu przestaje doceniać i ciągle jest niezadowolone z kolejnej nowej zabawki, która zaraz się znudzi. Dzieci wolą proste rzeczy, które mogą  tworzyć same. Radość sprawia im tworzenie czegoś samemu z prostych rzeczy codziennego użytku. U nas fajnie sprawdza się karton. Kiedyś fajny był woreczek, czy napompowana rękawiczka.

Daj mi karton mamo, a powiem Ci co z nim zrobić.

Tak jest w przypadku zwykłego, prostego kartonu. Można z niego tworzyć niebanalne rzeczy, które w wyobraźni dziecka stają się czymś więcej, niż tylko zwykłym kartonem. Ostatnio na potwierdzenie tej tezy zaopatrzyliśmy się  w książkę Megachłopiec i Wszechkarton autor Paweł Krupski. Książka ta potwierdza, to co my sami rodzice jesteśmy w stanie zaobserwować u swoich dzieci. Naprawdę potrafią z kartonu stworzyć ciekawe rzeczy. Książka opowiada o zwykłym kartonie, który przeistacza się w różne ciekawe postacie, które stworzone są w wyobraźni małego chłopca. Pudło jest lokomotywą, statkiem, łodzią podwodną, a nawet rakietą. Bajka uświadamia nam, że dziecko przez swoją wyobraźnię ze zwykłego kartonu może stworzyć wszystko. Jaki tylko pomysł wpadnie mu do głowy. Niesamowite jest to, jak niesamowicie działa dziecięca wyobraźnia.

U nas z kartonu były już robione nie raz wszystkie samochody ratunkowe. Straż, policja i karetka to było na porządku dziennym. Jeśli wasze dzieci lubią książki polecam wam Megachłopiec i Wszechkarton, bo naprawdę pobudza wyobraźnię.

sylwetta

książka dla dzieci Megachłopiec i Wszechkarton

JAK POBUDZIĆ DZIECIĘCĄ WYOBRAŹNIĘ?

More from sylwetta

KIEDY WIZYTOWA, A KIEDY KOKTAJLOWA? SUKIENKA ODPOWIEDNIA DO OKAZJI.

    W kobiecej garderobie powinny być sukienki, które można założyć na...
Czytaj dalej

Dodaj komentarz