JAK DBAĆ O POKÓJ ALERGIKA

JAK DBAĆ O POKÓJ ALERGIKA

 

Witajcie!

Jakiś czas temu wspominałam Wam o pokoju alergika. Pisałam o tym jak powinniśmy go przygotować  dla dziecka, które cierpi na alergie . Dzisiaj chciałabym wam dać kilka cennych wskazówek jak dbać o taki pokój, aby nasze dziecko dobrze się w nim czuło.

JAK DBAĆ O POKÓJ ALERGIKA

Pewnie pomyślicie sobie, że o taki pokój trzeba dbać tak samo, jak o każdy inny, ale ja staram się robić to w trochę inny sposób.Zobaczcie jaki :)U mnie na pierwszym miejscu jest wycieranie kurzu i odkurzanie pokoju synka codziennie. W pozostałych pomieszczeniach staram się sprzątać regularnie 2 lub 3 razy w tygodniu.

Takie codzienne odkurzanie to dodatkowa robota, ale w okresie grzewczym jest to niestety obowiązkowe. W przypadku alergików kurz, roztocza to zmora. Dzięki codziennemu odkurzaniu w znacznej części ułatwimy dziecku swobodne oddychanie . Robiąc  codzienne porządki najlepiej zaopatrzyć się w jednorazowe worki do odkurzacza . Spory wybór znajdziecie na stronie świat worków TUTAJ. Z mojego doświadczenia wiem, że to jest najlepsze rozwiązanie, bo jak worek się napełni, to możemy go wyrzucić i wymienić na nowy. Nie mając worka pojemnik, do którego schodzi cały brud, trzeba czyścić praktycznie codziennie.

Niestety przy tej drugiej opcji odkurzając, możemy czuć kurz w powietrzu przy źle wyczyszczonych filtrach. Można też zakupić odkurzacz wodny, ale to chyba już droga inwestycja (muszę się rozeznać w tej sprawie , wtedy dam wam znać). Jeśli posiadacie taki wodny odkurzacz to podzielcie się swoją opinią na jego temat , chętnie poczytam :)Wracając do tematu, to na stronie świat worków wystarczy wybrać markę odkurzacza jaki macie i model worków  do niego odpowiedni. Chyba nie ma modelu, który by był niedostępny. Strona ta dysponuje sporym asortymentem worków, które są w bardzo dobrej i przystępnej dla każdego cenie. Fajną opcją jest to, że nie musimy biegać po sklepach, wystarczy po prostu wejść na stronę i zamówić. Dodatkowo są również dostępne filtry i zapachy do odkurzacza.

W przypadku wycierania kurzu staram się korzystać z naturalnych środków czystości i bawełnianych ściereczek . Niekiedy powierzchnie lepiej jest przetrzeć wilgotną szmatką niż stosować jakaś „chemię”, która jeszcze bardziej może dziecku zaszkodzić. Niestety w wielu środkach znajdują się składniki, które mogą uczulać alergików. Do mycia podłogi też lepiej zastosować podobne produkty czyszczące jak najmniej uczulające. Ja używam mopa płaskiego, którego za każdym razem po sprzątaniu wrzucam do pralki. Oczywiście w trakcie mycia lub po tej czynności dobrze jest porządnie wywietrzyć mieszkanie i najlepiej zrobić to w godzinach porannych, kiedy w powietrzu nie unosi się aż tyle smogu.

Kolejnym ważnym dla mnie czynnikiem jest również częste zmienianie pościeli , pranie poduszek i kołderki oraz ich wietrzenie. Wiadomo, że nie będziemy prać pościeli i kołdry codziennie, bo szybko by się zniszczyła więc jest dzień , że  wietrze w innym znowu piorę, a w kolejnych zmieniam samą pościel. Zarazki giną w niskich temperaturach , więc fajnym rozwiązaniem jest wietrzenie  na mrozie.

Czytałam też, że warto zainwestować w rośliny, które oczyszczają powietrze w domu. Postaram się dowiedzieć coś więcej na ten temat i myślę, że napiszę osobny post :)

To tak to dbanie o pokój alergika wygląda u mnie. Może dalibyście coś od siebie? Na co warto jeszcze zwrócić uwagę?

Do następnego!

Sylwia

 

 

JAK DBAĆ O POKÓJ ALERGIKA

More from sylwetta

KREATYWNIE Z FABRYKĄ WAFELKÓW

    Witajcie! Kreatywnie z fabryką wafelków… brzmi ciekawie? Pewnie nie jedna...
Czytaj dalej

komentarzy 6

Dodaj komentarz