DIETA I ĆWICZENIA IDĄ W PARZE- CZYLI WALKA O ZGRABNĄ SYLWETKĘ!

DIETA

 

Dieta i ćwiczenia idą w parze to na pewno. Tylko od czego najlepiej zacząć i jak zabrać się do walki o zdrową i zgrabną sylwetkę. Pisząc zdrową, mam na myśli taką, w której czujemy się dobrze i nasz wskaźnik BMI nie pokazuje nadwagi. Niektórzy z nas dobrze czują się w rozmiarze Plus Size, ale niestety nie zawsze to idzie w parze ze zdrowiem. Trzeba to ze sobą pogodzić i sprawić, aby czuć się zdrowo i przede wszystkim być zdrowym.

DIETA I ĆWICZENIA IDĄ W PARZE- CZYLI WALKA O ZGRABNĄ SYLWETKĘ!

Kiedyś bardzo dużo ćwiczyłam i pływałam. Mogę śmiało napisać, że sport był moim życiem. Tak był. Niestety z biegiem czasu  to się zmieniło, a ja nawet nie wiem, kiedy to tak naprawdę nastąpiło. Żałuję, że do tego dopuściłam, bo tak naprawdę dawało mi to ogromną radość i satysfakcję, a także zdrowy wygląd, super samopoczucie i zgrabną sylwetkę. Wcale wtedy nie przykładałam się aż tak do zdrowego jedzenia, jak to robię teraz. Chociaż miewałam od zawsze chwile słabości, ale to chyba każdy je miewa. Mimo wszystko dużo ćwiczyłam, ale pozwalałam sobie na jedzenie wszystkiego. Myślę, że gdybym wtedy również staranniej dobierała posiłki, to jeszcze lepiej bym się czuła i moje ciało wyglądałoby lepiej.

Gdy urodziłam synka, po kilku miesiącach od porodu nie mogłam na siebie patrzeć. Moje ciało zmieniło się bardzo i nie wyglądało dla mnie korzystnie. Szybko przeszłam na dietę i udało mi się wrócić do wagi sprzed ciąży. Tutaj możecie zobaczyć, jak wyglądałam w 5 miesiącu ciąży. Dla mnie to jest szok, bo teraz marzy mi się taka figura. Niestety po skończeniu diety zaczęłam jeść normalnie i przestałam się kontrolować i wszystko z biegiem czasu wróciło z podwójną siłą i trwało dotąd. Wtedy uświadomiłam sobie, jak jedzenie ma ogromny wpływ na nasz organizm. Jak dzięki dobrze dobranym składnikom i eliminacji produktów, które nie tolerujemy, możemy czuć się wspaniale wręcz witalnie. Dodatkowo ma to swoje plusy w utrzymaniu zgrabnej sylwetki, jeśli wszystko oczywiście odpowiednio dobierzemy do swoich potrzeb.

torba sportowa

Dieta, ale co dalej?

Dieta dietą, ale bez ruchu nic nie ma sensu. Zawsze musimy się ruszać czy to będzie dłuższy spacer, bieganie albo jakaś gra sportowa, czy pływanie powinniśmy znaleźć na to czas. Dzięki aktywności fizycznej możemy ładnie wyrzeźbić sobie sylwetkę, dotlenić organizm i wzmocnić ciało oraz poprawić kondycję fizyczną. Moja kondycja kuleje, powiedziałabym nawet, że  bardzo kuleje. Narazie stopniowo wdrażam ćwiczenia w domu, ale mam w planach zacząć pływać, tak  często, jak  kiedyś i chodzić na siłownię. Już się do tego zaczęłam przygotowywać. Uzupełniam teraz torbę, w potrzebne rzeczy. Niech sobie stoi i czeka. Podkradłam ją mężowi i muszę przyznać, że jest świetna, bo pomieści wiele rzeczy, a przy tym nie jest bardzo duża. Mogę nawet zmieścić w niej rzeczy zarówno na basen, jak i siłownie. Fajnie, bo można połączyć obie przyjemności w jedno. Po siłowni skorzystać z basenu i super trening zrobiony. Właśnie przypomniały mi się moje studenckie czasy na AWF-ie, gdzie takie treningi były u mnie normalnością. Czas do tego wrócić! Życzcie mi powodzenia. Poza tym torba idealnie sprawdzi się również na wyjazdy, więc myślę, że nie raz nam się przyda. Fajne modele toreb możecie zobaczyć TUTAJ.

sylwetta

 

 

More from sylwetta

JESIENNY PŁASZCZ W KRATĘ W STYLIZACJI Z BIAŁYMI CONVERSAMI

  Jesienny płaszcz w kratę gościł na blogu już nie raz. Wcześniej...
Czytaj dalej

Leave a Reply