JAK POKONAĆ LUB ZMNIEJSZYĆ STRES? KILKA MOICH SPOSÓB NA WYCISZENIE ORGANIZMU, KIEDY DOPADA MNIE STRES.

JAK POKONAĆ STRES

 

 

Jak pokonać stres? W obecnych czasach nie jest to łatwe. Ciągle towarzyszą nam czynniki, które wpływają na nas negatywnie. Dzieje się wiele i niestety to wszystko napędza negatywne w nas emocje i działa na nas stresująco. Stres nie jest łatwo pokonać, ale można go, chociaż na jakiś czas wyciszyć. Ostatnio coraz częściej sięgam po techniki, którymi podzielę się z wami poniżej. One sprawiają, że na chwilę jestem w stanie oderwać się od złych emocji. Udaje mi się wyrównać oddech i odstresować, chociaż na chwilę. Niestety permanentny stres nie prowadzi na dobrą drogę więc najlepiej unikać takich stresujących nas sytuacji. Jednak, gdy się nie da to najlepiej uciekać do technik relaksacyjnych, aby wyciszyć organizm.

JAK ZMNIEJSZYĆ I POKONAĆ STRES? KILKA MOICH SPOSÓB NA WYCISZENIE ORGANIZMU, KIEDY DOPADA MNIE STRES.

Relaks

Spokojna i relaksująca muzyka świetnie radzi sobie z nadmiernym stresem. Jakiś czas temu miałam ogromne problemy ze snem. Praktycznie cała noc była nieprzespana. Odkąd zaczęłam zażywać magnez i puszczać sobie przed spaniem relaksującą muzykę noc udaje mi się przespać. Tutaj macie link do utworu, który idealnie się u mnie sprawdził. Dobrą metodą na oderwanie złych myśli i wyciszenie oddechu jest medytacja oraz joga. Przyznam się wam szczerze, że nie sądziłam, że to może tak wpłynąć na poprawę samopoczucia. Na Youtube znajdziecie mnóstwo filmików z propozycjami jogi, medytacji czy relaksacji.

sylwetta

 

Oderwij się od złych myśli

Zajęcie umysłu czymś innym to lekarstwo na zamartwianie się. U mnie fajnie sprawdza się czytanie książki czy malowanie obrazu. Ostatnio znalazłam fajną opcję w Biedronce. Obraz do kolorowania z numerkami i zestawem farbek. Na obrazie znajdują się numerki w poszczególnych częściach. Również numerki znajdujemy na farbkach, które dołączone są do zestawu. Dzięki temu wiemy jaki kolor umieścić w danej części obrazu. Świetny sposób na odstresowanie się i oderwanie od złych myśli. Do wyboru są różne wzory. Ja mam obraz Mona Lizy. Poczułam się jak artysta i sami zobaczcie, nawet mi to jakoś idzie. Sen również działa kojąco na stres. Jeśli mamy możliwość i czujemy się zmęczeni, warto skorzystać z niego podczas dnia.

czytanie książek na stres

obraz do kolorowania z numerkami

obraz do kolorowania biedronka

obraz do kolorowania z biedronki

sen na stres

Zajmij czymś swoje złe myśli

Oprócz wspomnianych wyżej  sposobów na stres fajnym rozwiązaniem na oderwanie się od złych myśli jest zajęcie umysłu ciekawymi rzeczami. Książki, medytacja, relaks, ćwiczenia, spanie to już było. Ja zagłębiam się jeszcze w świat blogów. Śledzę kilka moich ulubionych m.in. Makelifeeasier, ale o tym już wspominałam w tym wpisie. Mogłabym tu wymienić wiele bardziej sławnych blogów, które systematycznie śledzę.

Na uwagę jednak  zasługuje również blog Natalii Szewczyk “Mój Lifestyle blog” link tutaj. Po pierwsze podoba mi się to, w jaki sposób wspiera ją jej mąż, tak samo, jak ona wspiera jego. Coś pięknego. U Natalii możecie znaleźć tematykę podobną do mojej. Blogi Lifestylowe są świetne pod tym kątem, że można w nich przeczytać wiele ciekawych informacji i zaczerpnąć wiele inspiracji. Tak jest również u Natalii. Mimo że dopiero zaczyna, to myślę, że warto się u niej zatrzymać na dłużej. O samej Natalii napiszę jeszcze, że to kobieta pełna pasji, która na swoim blogu dzieli się wszystkim, co jest bliskie jej sercu. Takie osoby trzeba wspierać. Moda, kulinaria, uroda i podróże, to główna tematyka, jaką możecie spotkać na blogu “Mój Lifestyle blog”.

 

 

More from sylwetta

My wishlist autumn / winter

Witajcie  Kochani! W dzisiejszym poście chciałam zaprezentować Wam moją listę życzeń :)...
Czytaj dalej

komentarze 2

Leave a Reply