NATURALNA CZEKOLADA

NATURALNA CZEKOLADA

 

Witajcie!

Dzisiaj będzie (UWAGA) o naturalnej czekoladzie. Tak, chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby czekolady? W sumie wszystko zależny od tego, jaki ma smak i skład, jak jest jeszcze nagrodzona medalami jak ta prezentowa przeze mnie w dzisiejszym poście, to nic tylko się nią zajadać. Dobrze przeczytaliście czekolada, którą wam dzisiaj pokazuje, jest prawdziwa, naturalną czekoladą komponowaną w 5 różnych smakach z różnych stron świata. Dzięki swojej naturalności została nagrodzona sześcioma medalami.  Między innymi jednym złotym medalem AoC (Academy of Chocolate Awards) oraz dwoma medalami GreatTaste jako jedyna pracownia w Polsce, co oznacza, że jest to najlepsza czekolada w naszym kraju, czyż to nie brzmi cudownie?

NATURALNA CZEKOLADA

Co taka czekolada musi mieć w sobie, aby można było zaliczyć ją do naturalnej? Przede wszystkim w jej skład musi wchodzić kakao, to oczywiste. Ta prezentowana przeze mnie posiada dwa naturalne składniki : kakao oraz cukier trzcinowy. Dodatkową dość istotną informacją jest to, że czekolada produkowana jest w formie Bean to Bar, co oznacza, że z ziarna, które jest otrzymywane powstaje bezpośrednio gotowa tabliczka.Pięć rodzai smaków i każda różni się pochodzeniem ziaren kakao, co przekłada się na różnorodność smaków. Wszystko tworzone jest z niezwykłą precyzją. W manufakturze tworzy się czekoladę od podstaw. Ziarna są prażone a później mielone. Nawet pakowanie jest wyjątkowe, bo każda czekolada oblekana jest w napylany szczerym zlotem papier, czyż nie tworzy ją to jeszcze bardziej oryginalną? Wszystko odbywa się ręcznie. Tak jak wspomniałam wcześniej do wyboru mamy 5 smaków: Madagaskar, Wybrzeże Kości Słoniowej, Brazylia, Republika Dominikany i Honduras. Każda w swoim składzie zawiera kakao powyżej 60%. Wszystkie te smaki możecie znaleźć TUTAJ.

Myślę, że taka naturalna czekolada o oryginalnym smaku super się sprawdzi w formie wyjątkowego prezentu. Można zamówić BOX, który zawiera w sobie nie tylko czekolady, ale również próbkę prażonego ziarna, z którego wytwarzana jest czekolada. Już niebawem Dzień Kobiet i myślę, że nie jednej Pani taka niespodzianka by się spodobała :)

Do następnego!

Sylwia

 

 

 

 

NATURALNA CZEKOLADA

NATURALNA CZEKOLADA

NATURALNA CZEKOLADA

NATURALNA CZEKOLADA

NATURALNA CZEKOLADA

NATURALNA CZEKOLADA

NATURALNA CZEKOLADA

NATURALNA CZEKOLADA

More from sylwetta

OOTD #2

    Witajcie! Dzisiaj kolejny post z serii  OOTD :) Jak widać...
Czytaj dalej

komentarze 2

Dodaj komentarz