NAD MORZEM ODWIEDZILIŚMY GDYNIĘ ORŁOWO I SOPOT- CZY BYŁO WARTO?

Sopot nad morzem

 

Wakacje nad morzem z dzieckiem są zdecydowanie inne, niż jakbyśmy pojechali na nie sami. Wszystko musi być przemyślane od samego początku. Ja oczywiście pakując się, zapomniałam kilku najważniejszych rzeczy, o których nie powinnam oczywiście zapomnieć. Cóż zdarza się. Prawda? Mimo wszystko udało nam się rozwiązać ten problem, ale nie o tym chciałabym dzisiaj pisać. W dzisiejszym wpisie zdradzę wam jaki kierunek obraliśmy na tegoroczny urlop i co udało nam się zwiedzić.

NAD MORZEM ODWIEDZILIŚMY GDYNIĘ ORŁOWO I SOPOT

Nad morze staramy się jeździć co roku  przede wszystkim ze względu na Oskara i jego problemy zdrowotne. Jak wiecie, jest alergikiem i ma stwierdzoną astmę. Nic tak nie działa dobrze na drogi oddechowe, jak jod. W tym roku wyjazd nasz wyszedł trochę spontanicznie, bo do końca nie mieliśmy doprecyzowanego miejsca, w jakie chcemy pojechać. Koniecznie chcieliśmy spędzić czas nad morzem w okolicach Helu. Ostatecznie padło na miasteczko Rewa położone niedaleko Gdyni. O jego atrakcjach  i co warto w nim zobaczyć, napiszę wam w osobnym poście, bo mam sporo ciekawych zdjęć, które mogą się wam spodobać. Postanowiłam zebrać różne informacje o Rewie i umieścić to w osobnym wpisie. Dzisiaj zacznę może jednak od tyłu. Co w pobliżu Rewy udało nam się zwiedzić? Czyli trochę o tym, jak odwiedziliśmy Gdynię Orłowo i Sopot. Czy było warto? Oj TAK! Tak naprawdę Gdynię Orłowo widziałam nie raz na blogu Kasi Tusk MakeLifeEasier i tak spodobało mi się, to co pokazuje Kasia Tusk, że sama stwierdziłam, że koniecznie muszę zobaczyć to miejsce na własne oczy.

Co można zwiedzić w okolicach Rewy? Gdynia Orłowo i Sopot.

Niedaleko Rewy znajduje się Gdynia. Bardzo prostą drogą można dojechać do pięknej plaży Gdynia Orłowo. Zachwyciła mnie ta okolica. Piękne molo, z którego możemy podziwiać orłowski Klif. Dodatkowo plaża, przy której można odpocząć i skosztować również pysznej kawy czy lodów. Znajdziemy tam  restauracje, w których możemy spróbować świeżej rybki. Panuje tam cudowny klimat, kto z was był, to wie, o czym piszę. Jeśli jednak nie mieliście okazji wybrać się w te okolice, to serdecznie was do tego zachęcam. Jeśli będziecie kiedyś blisko Gdyni, to koniecznie tam zajrzyjcie. Nam udało się podjechać tam dwa razy podczas całego naszego urlopu nad morzem. I tak było mi mało.

Sopot

Kierując się dalej, przed siebie dotrzemy do Sopotu. Chyba nie muszę tutaj pisać, jaka tam plaża jest piękna, a molo ogromne? Też polecam zobaczyć. Ja to marzę wyjechać kiedyś na babski weekend właśnie do Sopotu, aby móc pozwiedzać dokładniej to piękne miasto. Z dzieckiem nie jest to takie proste, bo albo się nudzi, albo go nogi bolą, albo coś innego wymyśli. W okolicach plaży znajdują się knajpki z cudownym klimatem, które przyciągają turystów nie tylko swoją piękną aranżacją, ale i zapachem. Jednym słowem jest na co popatrzeć, a i ta szeroka plaża zachęca do tego, żeby usiąść i powdychać świeżego powietrza. Jeśli mamy więcej czasu, to koniecznie rozłożyć ręcznik i się poopalać.

Ps. Czy jedno z ostatnich zdjęć nie jest słodkie? Tak nam się Oskarek zmęczył, że musiał sobie odpocząć na ławce w Gdyni Orłowo :)

molo Gdynia Orłowo

molo nad morzem Orłowo

molo Gdynia

Gdynia Orłowo

Klif Gdynia Orłowo

z rodziną nad morzem

Sopot

Gdynia Orłowo

Gdynia Orłowo

Sopot plaża nad morzem

Oskarek kapelusik i kocyk- Elodie Details/ Scandinavianbaby

More from sylwetta

BOŻONARODZENIOWA ZASTAWA STOŁOWA – MOJE INSPIRACJI DO DEKORACJI STOŁU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA.

    Za ponad miesiąc Święta Bożego Narodzenia. Nie mogę uwierzyć, że...
Czytaj dalej

Leave a Reply