JEGO ŚWIAT W CZTERECH ŚCIANACH, CZYLI JAK URZĄDZIĆ POKÓJ PRZEDSZKOLAKA?

JEGO ŚWIAT W CZTERECH ŚCIANACH, CZYLI JAK URZĄDZIĆ POKÓJ PRZEDSZKOLAKA

 

 

Muszę przyznać, że kombinacji co do pokoju Oskara było co niemiara. Zmieniałam go bardzo często, począwszy od miejsca w salonie, w którym  wygospodarowałam kącik dla niego, a skończywszy na całkowitym remoncie i przerobieniu sypialni w jego pokój. Metamorfoz pokoju mogliście widzieć sporo. Ostatnią było zrobienie pokoju dla chłopca. Małego chłopca, którym głównym i przewodnim elementem były naklejki zwierzaki na ścianie. Tym razem motyw przewodni był inny.

 

JEGO ŚWIAT W CZTERECH ŚCIANACH, CZYLI JAK URZĄDZIĆ POKÓJ PRZEDSZKOLAKA

Szykując pokój dla dziecka, zawsze staram się obierać punkt i motyw, do którego chcę dopasować całą resztę. Tutaj tym motywem była piękna tapeta. Chciałam ocieplić nieco ścianę i cały klimat pokoju. Trafiłam na stronę, gdzie do wyboru jest niesamowita ilość tapet. Przeglądając wzory dziecięce, rozważałam wybór tapety Arte, a także tapety Harlequin. Finalnie jednak zdecydowałam się na wybór tapety Majvillan. Myślę, że jej oryginalny wzór idealnie wpasował się w ten klimat, który chciałam stworzyć. Tak ostatecznie nie zmieniłam za dużo, jak sami widzicie po zdjęciach. Pojawiło się kilka nowych dodatków, a z kilku zrezygnowaliśmy.

Mały pokój przedszkolaka

Pokój, którym dysponujemy, niestety nie jest duży. Starałam się wszystko umieścić tak, aby nie powodowały zbytnio przesytu, a tworzyło przytulne miejsce. Niestety na to, co widzicie na zdjęciach  a mam na myśli ozdobne poduchy i baldachim możemy sobie pozwolić tylko w okresie wiosennym i letnim. Dlaczego? Bo Oskar jest alergikiem i musimy uważać na rzeczy, które się kurzą. W tym okresie jakoś mniej tego kurzu jest, więc zazwyczaj wtedy staram się wyciągać te ozdoby. Baldachim od CACKO służy nam nie tylko jako ozdoba, ale Oskar lubi się tam również chować to taka jego kryjówka. Na łóżku możecie zaobserwować kilka dekoracyjnych poduszek Lilu, Cacko i ta z literą O niebawem będzie dostępna w KIDSROZ.

Aranżacja pokoju chłopca

Jak mogliście również zauważyć, obok łózka pojawiła się szafa, która znajdowała się wcześniej w innym miejscu. Nigdy jakoś nie wpadłam na pomysł, że mogłabym ją umieścić właśnie w tym miejscu. Muszę przyznać, że super się w tym miejscu prezentuje a dodatkowo zmieniłam w niej gałki na te, co widzicie i nabrała jeszcze lepszego wyglądu prawda? Ogromny wybór gałek znajdziecie w sklepie Regałka.

Z jednej strony pokoju stworzyłam miejsce do rysowania. Umieściłam drewniany stolik, który pełni rolę biurka , do tego krzesełko, a także znalazło się miejsce na regał, aby móc przechowywać na nim książki, gry, puzzle i kilka zabawek. Resztę pochowane jest w pudłach w dużej szafie, która znajduje się w innym miejscu. Wcześniej Oskar miał mały stoliczek i fotelik a teraz jak wspomniałam wyżej biurko, które niedługo posłuży mu do odrabiania zajęć domowych.

Jak się wam podoba moja mała metamorfoza?

 

aranżacja pokoju chłopca

pomysł na pokój przedszkolaka

pokój dla chłopca przedszkolaka

tapeta do pokoju dziecka

jak urządzić pokój przedszkolaka?

pokój dla chłopca

pokój dla przedszkolaka

uchwyty do szafy

JEGO ŚWIAT W CZTERECH ŚCIANACH CZYLI JAK URZĄDZIĆ POKÓJ PRZEDSZKOLAKA

tapeta w pokoju dziecka

poduszki do pokoju dziecka

Baldachim- Cacko do kupienia w Kidsroz| Pikowane poduszki/ siedziska- Leroy Merlin| Gałki do szafy- Regałka| Tapeta- Tapetujemy| Poducha z literą O – Fabryka Vintage Kacze Jajo| Narzuta na łóżko- Szyjątkowo

More from sylwetta

CZY TO JUŻ KONIEC LATA? BIAŁA LNIANA KOSZULA I LETNIA STYLIZACJA W KILKU NADMORSKICH KADRACH.

    Wracam do codzienności, która znacznie odbiega od tej, która towarzyszyła...
Czytaj dalej

komentarze 2

Leave a Reply