IROBOT ROOMBA 676- MOJA RECENZJA ROBOTA SPRZĄTAJĄCEGO.

robot sprzątający roomba

 

Irobot Roomba, pewnie wiele z was zna i kojarzy. Ja wiele o nim słyszałam. Praktycznie same dobre opinie. Ostatnio miałam okazję przetestować iRobot Roomba 676. Jaka jest moja opinia na temat tego sprzętu? Dowiecie się poniżej.

IROBOT ROOMBA 676- MOJA RECENZJA ROBOTA SPRZĄTAJĄCEGO

Od zawsze marzyło mi się, aby mieć w domu robota, który zrobi za mnie może nie wszystko, ale prawie wszystko. Mając w domu dziecko alergika, ciężko jest ciągle sprzątać, jak jest dodatkowo sporo  innych obowiązków na głowie. Z pomocą przez ostatni okres przyszedł mi robot sprzątający, który idealnie sprawdził się w pochłanianiu kurzu i wszystkiego, co znalazło się na podłodze w jego zasięgu. Byłam w szoku, jak zobaczyłam, w jaki sposób sprząta. Cały kurz z podłogi śmieci i wszystko, co  znajdowało się pod łóżkami i w jego zasięgu posprzątał. Ciężko mi było sięgnąć do niektórych miejsc pod kanapą, a on bez problemu się tam dostał. Ja musiałabym odsuwać wszystko, aby pozbyć się przede wszystkim kurzu, który się tam intensywnie gromadzi.

Wiecie, czym byłam zszokowana? Że robot przeszedł przez próg, a raczej szynę do drugiego pokoju. Mamy dwa pokoje oddzielone drzwiami przesuwanymi, które znajdują się na szynie. Robot bez problemu ominął tę przeszkodę i sprzątał kolejne pomieszczenie. Ze względu na to, że Oskar ma dość silną alergię na kurz i roztocza, która się nasila po lecie to w domu w okresie jesienno- zimowym nie mamy dywanów. Raczej staramy się mieć tylko małe dywaniki w niektórych miejscach. Robot sprzątający bez problemu je oczyszczał. Nie miał problemu z wjeżdżaniem. Dociera do wielu trudno dostępnych miejsc. Myślę, że to sprzęt, który powinna mieć każda kobieta w swoim domu. Na pewno oszczędzi jej to czasu. Jeśli jeszcze  w domu mieszka alergik, to taki sprzęt powinien  być obowiązkowy. Znacznie to ułatwi wszystko.

Jak działa robot sprzątający?

Robot jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy tylko podłączyć do kontaktu stacje dokującą Home Base, do której robot wraca w celu ładowania. Muszę przyznać, że bardzo mi się to spodobało. Automatycznie powraca do stacji dokującej, jak zbliża się moment rozładowania. Nie staje na środku pomieszczenia tylko powraca, aby się załadować ponownie i to jest świetne. Jeśli chcemy go uruchomić, to wystarczy wcisnąć przycisk CLEAN.

Jak działa aplikacja iRobot HOME?

Jest jeszcze jeden sposób uruchamiania iRobota przez aplikację w telefonie. Dzięki aplikacji możemy ustawić harmonogram sprzątania nawet  do siedmiu razy w tygodniu. Nie ukrywam, że to upraszcza, bo nie musimy o tym już pamiętać. Wszystko samo się dzieje, a my możemy tylko dzięki aplikacji, nadzorować jak sprząta nasz robot. Fajna opcja prawda? Idziesz gotować obiad albo odpoczywasz przed telewizorem i dzięki telefonowi możesz wszystko sama ustawiać, nie ruszając się z miejsca. Ty siedzisz w kuchni, a robot sprząta w salonie. Jedno, o czym należy pamiętać, to aby po każdym użyciu opróżnić pojemnik na brud z uzbieranego kurzu i śmieci. Należy również pamiętać o czyszczeniu filtra i szczotek zbierających brud.

Do jakich powierzchni jest iRobot Roomba?

Tak, jak wspomniałam powyżej robot sprzątający w moim przypadku model iRobot Roomba 676 sprawdza się idealnie na panelach, płytkach i dywanikach. Myślę, że każdy robot sprzątający bez względu na model świetnie sobie poradzi na takich powierzchniach. Dywany też nie powinny stanowić dla niego przeszkody. Oprócz robota sprzątającego możemy też zakupić robota mopującego. Myślę, że taki duet, to rewelacyjne rozwiązanie i spora oszczędność czasu dla każdej mamy i Pani domu.

Ciekawa jestem, co wy sądzicie na temat takiego robota sprzątającego? Czy to fajne rozwiązanie, czy raczej wolicie rozwiązania w postaci zwykłego odkurzacza? Dajcie też koniecznie znać czy macie w posiadaniu jakiś model iRobota Roomba.

Na koniec zapraszam was do odwiedzania zakładki, TESTUJEMY. Tam znajdziecie wszystkie recenzje i moje opinie na temat różnych produktów zarówno do domu, jak i do codziennej pielęgnacji. Zapraszam.

iRobot roomba

iRobot Roomba 676

irobot roomba

robot sprzątający

robot sprzątający

odkurzacz automatyczny

robot automatyczny

odkurzacz automatyczny

iRobot Roomba dostępny – TUTAJ

More from sylwetta

PASKI

Witajcie! Przedstawiam Wam wieloryba…niestety od jakiegoś czasu zaczynam się tak czuć :(...
Czytaj dalej

komentarzy 8

 • dziwi mnie to, że wybrałaś taki stary model. Miałam z tej serii 600 robota i uważam, że za taką cenę można mieć lepsze urządzenia.
  Oporne to, bardzo głośne i jeździ jak chce

  • Wybrałam go i przetestowałam.
   U mnie sprawdził się fajnie i zadowalająco :)
   Być może za jakiś czas będę miała okazję przetestować lepszą wersję i wtedy będę miała porównanie.
   Tak jak Ty, bo myślę, że skoro miałaś z serii 600, to masz porównanie, mając teraz lepszą wersję.

   • Zmieniłam rok temu na robota ale z innej firmy, do dzisiaj u mnie świetnie śmiga i jest bardzo cichy. Widziałaś z mamibot te urządzenia?

    • Właśnie nie widziałam, a nawet nie słyszałam wcześniej o takiej marce.
     Ostatnio jedna z moich czytelniczek na facebooku właśnie wspominała, że ma mamibota :)

 • Właśnie przymierzam się do kupna nowego odkurzacza. Myślałam o tym modelu irobota i powiem, że po przeczytaniu tego tekstu jestem zdecydowana, że go kupię, Cena jest super a dostanę sprzęt sprawdzonej marki :D Dziękuję, pozdrawiam

Dodaj komentarz