IDEALNA LODÓWKA- CZYLI JAK KUPIĆ DOBRĄ LODÓWKĘ I JAKI MODEL WYBRAĆ?

LODÓWKA

 

Jaka jest moja idealna lodówka. Jak kupić tą dobrą i jaki model wybrać? Kupno nowej lodówki to nie lada wyzwanie bo na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych produktów, które kuszą nowinkami technologicznymi i ciekawym designem. Który wariant jest najlepszy? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Kilka praktycznych wskazówek przeczytacie w dzisiejszym wpisie.

Pojemność i wymiary lodówki

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest pojemność i rozmiar lodówki. Eksperci przyjmują, że jedna osoba potrzebuje 120-130 litrów chłodziarki, a dla każdego kolejnego użytkownika należy doliczyć dodatkowe 30 litrów. Przeliczenie to jak najbardziej może się sprawdzić, ale do kwestii wymiarów należy podejść indywidualnie. Osoby, które uwielbiają gotować, zazwyczaj potrzebują większej ilości miejsca na przechowywanie składników. Inne potrzeby mają mieszkańcy na diecie o dużej kaloryczności, a inne ludzie starsi i dzieci. Najlepiej przyrównać nowy model lodówki do używanego obecnie. Czy jest wystarczająco pojemny? A może brakuje w nim przestrzeni na przechowywanie ulubionych składników?

Sprzęty AGD muszą być też w odpowiedni sposób dopasowane do wielkości pomieszczenia ale warto przeprowadzić precyzyjne pomiary i upewnić się, że wybrany model zmieści się w określonym miejscu i zapewni odpowiednią swobodę ruchów. Niektóre lodówki projektowane są z myślą o zabudowie i można zamontować na nich fronty dopasowane do pozostałej kuchennej aranżacji.

Lodówka- No Frost i idealna temperatura

Nowoczesnych lodówek nie trzeba rozmrażać. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które chcą zaoszczędzić czas i nie lubią dokładać sobie domowych obowiązków. Wystarczy upewnić się, że została zastosowana technologia No Frost. Polega na utrzymaniu optymalnego systemu cyrkulacji powietrza i zachowaniu stałego poziomu wilgotności. W ten sposób skutecznie ogranicza się osadzanie szronu i lodu na ściankach lodówki.

Idealna temperatura nie musi wiązać się z dużym zużyciem prądu. Warto wybierać sprzęty o wysokiej klasie energetycznej. Najmniej energii zużywają urządzenia A+++ i A++.  Są przyjazne dla środowiska i wiążą się z mniejszymi rachunkami za prąd.

Funkcjonalność i rozkład półek

Lodówka to jeden z tych sprzętów, które używane są codziennie. Wszystkie niedogodności i źle przemyślane układy szybko dają się we znaki. Jeszcze przed zakupem trzeba upewnić się, że produkt będzie funkcjonalny i spełni oczekiwania użytkowników. Na rynku dostępne są różne warianty, w tym lodówki z zamrażarką na dole, u góry lub wewnątrz (w przypadku najmniejszych urządzeń). Największe modele w typie side-by-side otwierają się w obie strony.

Półki powinny zostać wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby nie ulegały łatwym uszkodzeniom i były bezpieczne dla użytkownika. Najczęściej polecane jest szkło hartowane, które jest odporne na zarysowania i nie sprawia trudności w czyszczeniu. Niektórzy producenci przewidzieli możliwość regulacji układu półek oraz specjalne szuflady na przechowywanie określonego rodzaju produktów. Przy zakupie warto dokładnie przyjrzeć się wyposażeniu urządzenia i ilości znajdujących się w nim pojemników.

Lodówka- dodatkowe udogodnienia

Dystrybutor wody i lodu, sterowanie smartfonem. Nowoczesne technologie śmiało wkraczają do kuchni i w sklepach nie brakuje lodówek o wielu zaawansowanych funkcjach ale czy warto je kupić? Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji. Dla osób, które lubią gadżety i chętnie ułatwiają sobie życie, te drobne udogodnienia z pewnością będą przyjemnym urozmaiceniem. W podjęciu decyzji może pomóc ustalenie listy priorytetów i budżetu zakupu. Najważniejsze będą podstawowe funkcjonalności, takie jak pojemność, temperatura i sposób przechowywania produktów a dodatkowe gadżety można traktować opcjonalnie.

Wybór idealnej lodówki nie musi być trudny. Wystarczy na spokojnie zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku i zastanowić się nad własnymi potrzebami. Przed zakupem można też sprawdzić na przykład jakiś ranking lodówek, aby zorientować się w aktualnych modelach. Nowoczesne sprzęty AGD dają wiele możliwości i pięknie prezentują się w kuchennej przestrzeni. Klienci mogą dowolnie wybierać rozmiary, kolory, układy i funkcje kupowanego urządzenia.

Mnie osobiście podobają się lodówki w stylu Retro. Jakiś czas temu na blogu pisałam post o kuchni  moich marzeń (tutaj) i w nim również wspominałam o sprzęcie do kuchni.

lodówka

More from sylwetta

JAK ZMIENIĆ NAWYKI ŻYWIENIOWE?CO MNIE DO TEGO ZMOTYWOWAŁO?

  Od ładnych paru miesięcy próbuję się zmotywować do tego, aby zmienić...
Czytaj dalej

komentarze 4

Leave a Reply