HUŚTAWKI JAKO PIERWSZY ELEMENT DZIECIĘCEJ PRZESTRZENI NA DZIAŁCE. CZYLI TWORZYMY PLAC ZABAW!

huśtawki

 

Huśtawki! Chyba jedne z moich ulubionych przedmiotów w okresie dziecięcym, jakie były na każdym placu zabaw. Pamiętam jak dzisiaj, kiedy jako mała dziewczynka starałam się huśtać tak wysoko, aby nogami dotknąć nieba. Cudowne uczuciem było poczuć się jak latający ptak. Nie raz także spadłam, ale to szło w niepamięć. Potrafiłam huśtać się godzinami. Myślę, że każde dziecko to uwielbia.

HUŚTAWKI JAKO PIERWSZY ELEMENT DZIECIĘCEJ PRZESTRZENI NA DZIAŁCE- CZYLI TWORZYMY PLAC ZABAW.

Jakiś czas temu pokazywałam wam na Instagramie naszą działkę, na której często przebywamy. Jest trochę oddalona od naszego miejsca zamieszkania, ale jest świetnym rozwiązaniem na pobyt poza miastem. Super się tam odpoczywa, bo w dużej jej części znajduje się  las. Pomału sobie ją chcemy zagospodarować owocowymi drzewkami no i urządzić część dla dziecka taki mały placem zabaw.

Chwalimy się nareszcie mamy huśtawki!

Nareszcie udało nam się zrobić huśtawki z prawdziwego zdarzenia. Obiecałam sobie, że wszystko zrobimy od podstaw. Musieliśmy poszukać solidnej konstrukcji i montażu. Znalazłam zestaw montażowy tutaj. Wszystko było w jednej paczce. Jedyne czego brakowało to konstrukcji drewnianych, na których zawisły huśtawki, ale przy tym pomógł nam stolarz. W sklepie Febestore można znaleźć wiele  świetnych rzeczy do ogrodu, ale również i do domu. Jeśli szukacie takich produktów, koniecznie do nich zajrzyjcie tutaj.

Jeśli chodzi jeszcze o zestaw montażowy, to możemy wybrać taki, który nam najbardziej odpowiada, a jeśli brakuje jakiejś części, spokojnie można dokupić dodatkowy element tutaj. My wybraliśmy montaż na belkę kwadratową, ale również do wyboru jest montaż huśtawki do ściany, czy z belką okrągłą.

huśtawki na działce

montaż huśtawek

 

Jak przebiega montaż huśtawki z zestawem montażowym, czyli jak zamontować huśtawkę na działce?

Jak wspomniałam powyżej, potrzebny jest wybrany zestaw montażowy i odpowiednio przygotowane belki. Ogólna instalacja belek w montażu jest bardzo prosta. Wystarczy wszystko do siebie dopasować i wkręcić odpowiednimi śrubami. Na środku górnej belki montujemy części do huśtawek. My postanowiliśmy zrobić miejsce na dwie, przez co belka górna jest również nieco wydłużona. Całą konstrukcję najlepiej dla bezpieczeństwa przytwierdzić do podłoża i takie wkręty również znajdują się w zestawie. My jeszcze tego nie zrobiliśmy, bo ciągle zastanawiamy się nad umiejscowieniem huśtawek jeszcze w innym miejscu tak, aby cały plac zabaw się zmieścił.

Plac zabaw dla dzieci na działce.

Jak wspomniałam  w dalszych planach mamy wstępny pomysł na rozbudowanie placu zabaw. Chciałabym, aby znalazł się tam domek ze zjeżdżalnią i piaskownica. To są dla mnie takie najbardziej przydatne rzeczy dla dziecka na placu zabaw. Później zobaczymy, może z czasem przyjdą mi nowe pomysły do głowy i będziemy z biegiem czasu coś dorabiać i dokładać. Może wy macie jakieś sprawdzone produkty na placu zabaw dla dzieci? Co się przydaje, a co jest zbędne. Dajcie koniecznie znać.

montaż huśtawek

montowanie huśtawek

huśtawki montaż

huśtawki

plac zabaw i huśtawki

siedziska huśtawek

huśtawki na działkę

 

More from sylwetta

WZORZYSTA TUNIKA

Tunika – TUTAJ| Spodnie – H&M | Torebka – Mohito |Buty –...
Czytaj dalej

komentarze 2

Leave a Reply