HISTORYLAND KRAKÓW – MIEJSCE NA MAPIE POLSKI, KTÓRE MUSISZ KONIECZNIE ZOBACZYĆ

HISTORYLAND - MIEJSCE NA MAPIE KRAKOWA, KTÓRE MUSISZ KONIECZNIE ZOBACZYĆ

 

Miasto Kraków zachwyca mnie od dawna. Mamy nie daleko, bo akurat Kraków znajduje się 40 km od miejsca mojego zamieszkania. Ma cudowny klimat, jeśli nie byliście, musicie koniecznie pojechać. Pełno wyjątkowych miejsc i zabytków. Coraz częściej udaje mi się poznać  właśnie ciekawe i nieodkryte dotąd przeze mnie zakątki, które godne są polecenia. Kolejnym z takich miejsc jest HistoryLand Kraków, to miejsce na mapie Polski, które musisz koniecznie zobaczyć, gdy będziesz w Krakowie.

historyland kraków

HISTORYLAND KRAKÓW – MIEJSCE NA MAPIE POLSKI, KTÓRE MUSISZ KONIECZNIE ZOBACZYĆ

W czasach szkolnych nie przepadałam za lekcjami historii. Myślę, że powodem mojego podejścia do tego przedmiotu było to, w jaki sposób był przedstawiany. Miałam problemy z zapamiętywaniem, bo nauczyciel, który tę historię próbował nam przekazać, tak naprawdę nie wpłynął na moją wyobraźnię przez swoją interpretację. Wybierając się do HistoryLandu, możemy spodziewać się niesamowitych wrażeń. Miłośnicy historii i nie tylko będą zachwyceni. W tym niesamowitym miejscu znajduje się 10 makiet, które zapewnią nam niezapomniane wrażenia i zabiorą w wyjątkową podróż przez historię.

dla dzieci w krakowie

Historyland Kraków- moje wrażenia

Przyjeżdżając na miejsce, na początku nie wiedziałam czego się spodziewać i wyobraziłam sobie zwykłą wystawę z klocków lego, z których zbudowane są makiety przedstawiające historię wybranego obiektu. Nic bardziej mylnego, jak weszłam do drugiej sali, która przedstawiała Bitwę pod Grunwaldem, to nie mogłam wyjść z podziwu, jak ktoś wpadł na tak genialny pomysł, aby to wszystko pokazać. Wystawa, a raczej gigantyczna wystawa.  Cała sala o powierzchni 200m2 jest pokryta 12 020 sztukami koni. Wszystko z klocków lego. Wyobraźcie sobie, jakie to robi wrażenie.  Do tego świetnie dobrane są efekty świetlne i na całej ścianie z obu stron leci film nawiązujący do tego wydarzenia. Dla mnie bomba. To na pewno jedna z makiet, którą zapamiętam na długo. W sumie nie tylko ja, bo Oskara również zachwycił widok zaprezentowanej Bitwy pod Grunwaldem.

HistoryLand Kraków

Kraków co zobaczyć?

Druga makieta, która utkwiła mi w pamięci to, Bitwa pod Oliwą. Zachwyciła mnie ta konstrukcja i ilość statków, która się tam znajdowała. Do jej budowy wykorzystanych zostało 122 000 klocków. Pięknie prezentują się te statki na wodzie, gdzie do  stworzenia imitacji wody użyto żywicy. Wszystko to wygląda bardzo realnie. Pięknie podświetlona makieta sprawiła, że poczułam się, jakbym wyruszyła na pełne morze. Daje to cudowne wrażenia.

wystawa lego kraków

 MIEJSCE NA MAPIE POLSKI, KTÓRE MUSISZ KONIECZNIE ZOBACZYĆ

lego Kraków

Trzecia makieta zapadająca w mojej pamięci to Katedra Wawelska. Myślę, że głównie przez efekt, który był za nią w postaci latającego smoka. Muszę przyznać, że wyglądało to bardzo autentycznie, gdy podeszłam bliżej, robiło piorunujące wrażenie. Strasznie przykuło moją uwagę. Oczywiście muszę tu wspomnieć jeszcze o jednej, która zachwyci chyba każdego odwiedzającego, a mianowicie  Rynek Główny w Krakowie. Przy tej makiecie stałam długo, obserwując każdą część. Pięknie przedstawione sukiennice i Kościół Mariacki daje niesamowite wrażenia i pięknie oświetlona całość, gdy będziecie już w środku, pamiętajcie, aby koniecznie zobaczyć.

Katedra Wawelska Kraków

Kościół Mariacki Kraków

sukiennice kraków

Dodatkowe atrakcje w HistoryLand Kraków

Obok kas znajduje się miejsce specjalnie wygospodarowane dla dzieci, aby mogły skorzystać z klocków i zbudować swoje makiety. Fajny pomysł na kreatywną zabawę.  Oskar w sali spędził chyba godzinę, bo zajął się, układaniem wielkiej wierzy. Większe klocki dla mniejszych dzieci również znajdują się w tej sali. Fajne jest również to, że HistoryLand organizuje cykliczne warsztaty dla dzieci, które nawiązują do klocków lego. Dodatkowo można również zorganizować w HistoryLandzie urodziny dla dziecka. Wszystko zostanie przygotowane, począwszy od zaproszeń, ozdobienia sali, a skończywszy na wypożyczeniu ubrań dla dzieci i zapewnieniu upominków dla uczestników. Urodziny dziecka będą poprowadzone w sposób ciekawy z przewodnikiem i na pewno zapadną każdemu w pamięci.

Na koniec jeszcze wspomnę, że wszystkie informacje dotyczące dokładnego adresu i godzin otwarcia HistoryLand Kraków znajdziecie TUTAJ.

Zaglądajcie również do naszej kategorii nasze podróże.

 

atrakcje w krakowie dla dzieci

klocki lego kraków

miejsce z klockami lego w krakowie

More from sylwetta

LA MILLOU Z MIŁOŚCI DO DZIECI

  Witajcie! Jako miłośniczka przedmiotów pięknych przychodzę do was z postem ,...
Czytaj dalej

Leave a Reply