EKOLOGIA ZE SKLEPEM GAMA, CZYLI UŚWIADAMIANIE DZIECI W TYM, CO WAŻNE

sklep Gama ekologia

 

 

Ekologia jest ważna. Jak patrzę co dzieje się w dzisiejszym świecie, to przeraża mnie fakt, jak to będzie dalej wyglądało. Jak będą żyły nasze dzieci? Chyba wszyscy utoniemy w tonie śmieci, bo nie potrafimy temu zaradzić. Ważne jest, aby zacząć uświadamiać nasze pociechy, jak ważną sprawą jest dbanie o nasze środowisko. Jak ważne jest segregowanie śmieci  i ograniczenie spożywanie niektórych produktów w plastikowych opakowaniach. Plastik jest wszędzie. Jakiś czas temu Oskarek przyszedł z przedszkola i zaczął mi opowiadać o kolorach śmietnika, gdzie trzeba wyrzucać szkło, a gdzie plastik. Byłam zachwycona, że dzieci są cały czas w tej kwestii uświadamiane.

EKOLOGIA ZE SKLEPEM GAMA

Od 12 września ruszyła akcja w sklepach GAMA, która ma na celu  pokazanie dzieciom, jak dbanie o nasze środowisko jest ważne. Konkurs, gdzie dzieci mogą zbierać naklejki.  Każde wydane  25 zł na zakupy w sklepie Gama to jedna naklejka do kolekcji. Po uzbieraniu 20 naklejek można wymienić je na super nagrody w postaci maskotek Gamuś lub książek kucharskich o zdrowym odżywianiu. Akcja kończy się 4 listopada. Przyłączmy się do tego przedsięwzięcia  i zacznijmy dbać o ekologię, pokazując naszym dzieciom, jak życie w czystym środowisko jest ważne.

Gamusie, to maskotki w postaci: mama, tata, syn, córka, babcia, dziadek. Możemy je wybrać w sklepach Gama i wymienić za zebrane naklejki. Wspominałam wam o tym powyżej. Mają one na celu nauczyć nasze dzieci dbania o środowisko i nie tylko. W przedszkolach mają odbywać się spotkania maskotek, które mają na celu, właśnie nauczanie maluchów czym tak naprawdę jest ekologia i jak zapobiegać zaśmiecaniu środowiska min przez segregowanie odpadów. Świetna sprawa prawda? Więcej o całej akcji możecie dowiedzieć się ze strony gamusie TUTAJ.

Zmiany w codziennych nawykach

To zmiany w codziennych nawykach mogą doprowadzić do poprawy naszego środowiska. Wystarczy, że małymi krokami zaczniemy zmieniać, to czym się otaczamy, aby świat stał się piękniejszy i bardziej czysty. Segregujmy śmieci, ograniczajmy spożywanie rzeczy w plastikowych opakowaniach i uczmy również tego nasze dzieci, bo to na pewno procentuje w przyszłości.

ekologia

ekologia ze sklepem gama

 

More from sylwetta

CZARNY BERET W STYLIZACJI Z PŁASZCZEM W KRATĘ I CZARNYMI DODATKAMI.

    Czarny beret od zawsze kojarzył mi się z moją babcią....
Czytaj dalej

komentarze 4

Dodaj komentarz