POKÓJ ALERGIKA

POKÓJ ALERGIKA

 

Witajcie!

Dzisiaj mam dla Was kolejny post z serii zdrowie dziecka. Tym razem przygotowałam dla Was kilka informacji dotyczących pokoju dziecka. Tak znowu pokój dziecka niestety musiałam sporo w nim pozmieniać. Jeśli macie dziecko alergika to wiecie co mam na myśli. Niestety teraz ten okres zimowy nie jest  sprzymierzeńcem przy tych dolegliwościach. Najlepiej przygotować dziecku otoczenie tak, aby jak najmniej odczuwało negatywny wpływ wpływający na niego z zewnątrz.

 

POKÓJ ALERGIKA

Jak najlepiej przygotować pokój alergika? Z mojego doświadczenia mogę Wam powiedzieć jedno… usunąć z niego jak najwięcej rzeczy, które mogą przyczynić się do tej alergii : pluszaki, dywany,zbyt duża ilość poduszek czy kołderek . Zima jest ciężkim czasem niestety jest to okres grzewczy , który przyczynia się do suchego powietrza w domu. Na ratunek przychodzą nawilżacze powietrza, ale warto też korzystać z nich z głową. Jeśli macie mieszkanie, w którym panuje wilgoć taki nawilżacz powietrza nie jest raczej wskazany. Dlaczego? Bo może przyczynić się do wzrostu pleśni i grzyba w domu. Nawilżacz powietrza najlepiej sprawdza się w suchych pomieszczeniach . Nie należy mylić go z oczyszczaczem powietrza :) To zupełnie dwie różne rzeczy.

Nawilżacz  Beaba, który widzicie w dzisiejszym poście super sprawdza się u nas w domu. Gdy tylko powietrze robi się bardzo suche od razu się nim ratujemy. Jest wyposażony w spory zbiornik na wodę ok 2,5 litra. Ilość ta może wystarczyć na ciągłą pracę przez ok. 9 godzin. Dodatkowo nawilżacz jest bezpieczny dla dziecka można spokojnie postawić go obok łóżeczka . Jego cicha praca sprawia, ze maluch się nie obudzi a gdy tylko skończy się woda w zbiorniku nawilżacz sam się wyłączy. Posiada pokrętło, którym możemy ustawić natężenie ilości wytwarzanej mgły więc możemy ją stopniować według własnego uznania.

Drugim istotnym czynnikiem jest oczywiście wyeliminowanie z pomieszczenia pleśni. Jak wspomniałam wcześniej najbardziej rozwijają się w wilgotnych pomieszczeniach. Niestety pozbycie się tego czynnika alergii wiąże się z generalnym remontem w mieszkaniu czy domu. Grzyb i pleśń mogą powodować astmę i sporo innych dolegliwości. Nikt nawet zdrowa osoba nie powinna mieszkać w takim pomieszczeniu a co dopiero dziecko, które jest alergikiem.

Dość ważnym elementem jak wspomniałam wcześniej jest  pozbycie się rożnych pluszaków i innych rzeczy, na których lubi osadzać się kurz. Niestety kurz oraz roztocza są kolejnym źródłem , które przyczyniają się do alergii u dziecka. Ja na okres zimowy pozbyłam się z pokoju małego namiotu Tipi, pluszaków w większej ilości poduszek (zostawiłam te najbardziej potrzebne). W pokoju synka są dywaniki tkane na płasko niestety te z długim włosiem a nawet wykładziny strasznie się kurzą wolę odkurzać podłogę codziennie i myć ją co drugi dzień.Dywan nie dość , że musiałabym odkurzać non stop to pewnie byłaby również konieczność trzepania go lub prania  raz w tygodniu . Większość zabawek została pochowana do pudełek. Wyciągamy tylko te, którymi synek się bawi później chowamy je z powrotem. Wiadomo, że przy dziecku nie da się utrzymać sterylnej czystości , ale zimą lepiej sprzątać regularnie po każdej zabawie.

Ważnym czynnikiem jest również wietrzenie mieszkania jak tylko to możliwe otwierać okna i wietrzyć pomieszczenia jak najdłużej. Kto mieszka w kamienicy lub domu wie , że nie jest z tym łatwo. Mam na myśli SMOG, który ostatnio i niestety nam towarzyszy. Niekiedy przez otwieranie okna możemy sobie narobić więcej krzywdy niż pożytku bo wszystko czym palą ludzie (mam na myśli te niekorzystne rzeczy) „wchodzi” do naszych domów i mieszkań. Wietrzyć również należy pościele a najlepiej to je często prać. Teraz wiem , że lepiej jest zainwestować w te lepsze jakościowo kołdry i poduszki , które nie rozwalą się po paru praniach. Bo należy także prać wypełnienie nie tylko pościel.

Z mojego doświadczenia mogę przekazać wam tyle. To wszystko co napisałam udało mi się wdrożyć do codziennego życia . Pewnie jest dużo więcej czynników do których powinnam się jeszcze zastosować. Chciałabym w przyszłości kupić dobry oczyszczacz powietrza, ale to wiąże się z dość sporymi kosztami. Może ktoś z Was ma w domu? i jest w stanie podzielić się opinią? Dajcie znać!

Do następnego!

Sylwia

 

POKÓJ ALERGIKA

POKÓJ ALERGIKA

POKÓJ ALERGIKA

POKÓJ ALERGIKA

POKÓJ ALERGIKA

POKÓJ ALERGIKA

POKÓJ ALERGIKA

POKÓJ ALERGIKA

POKÓJ ALERGIKA

POKÓJ ALERGIKA

Nawilżacz powietrza – Beaba/Moncziczi| Pościel,wiklinowe siedzisko – LiLu| Łóżko, dywaniki- Ikea|Poduszki gwiazdy- Poduchy Martuchy dostępne w Kidsroz|Plakaty-Myscandi

More from sylwetta

DIETA I ĆWICZENIA IDĄ W PARZE- CZYLI WALKA O ZGRABNĄ SYLWETKĘ!

  Dieta i ćwiczenia idą w parze to na pewno. Tylko od...
Czytaj dalej

1 komentarz

Dodaj komentarz