JAKA MATKA TAKI SYN? CZY TAK JEST W NASZYM PRZYPADKU?

JAKA MATKA TAKI SYN? CZY TAK JEST W NASZYM PRZYPADKU?

 

Często bywa tak, że przychodząc na świat, wradzamy się do jednego ze swoich rodziców. Przypominamy mamę albo tatę. Nie tylko wizualnie, ale również i nasz charakter mocno sygnalizuje i pokazuje, do których z rodziców jesteśmy bardziej podobni. Często słyszałam przysłowia: „Jaka matka taka córka” albo „Jaki ojciec taki syn”. W wielu przypadkach znajomych widziałam te podobieństwa i zawsze ciekawa byłam, jak to będzie wyglądało kiedyś u mnie.

JAKA MATKA TAKI SYN? CZY TAK JEST W NASZYM PRZYPADKU?

Ostatnio coraz częściej dodając zdjęcia Oskara lub jak tylko się gdzieś z nim pojawiam, to słyszę słowa, że jest bardzo do mnie podobny. Wiadomo, zdania są podzielone, ale w większości przypadków przeważają właśnie za tym, że słyszę stwierdzenie „cała mama”. Może i wizualnie jesteśmy trochę podobni, ale oprócz tego zauważyłam w nim siebie samą również pod innym względem. Siebie jak byłam dzieckiem. Z opowieści mojej mamy wiem, że  od zawsze byłam wrażliwa i tę wrażliwość również widzę w nim. Podobno dokuczałam tak samo, jak on więc tutaj kolejna podobna cecha nas łączy. Myślę, że mogłabym tu przytoczyć jeszcze wiele przykładów.

Ostatnio zaczęłam się bardzo mocno zastanawiać nad tym, jaki Oskar jest. Nad tym, czego chciałabym go nauczyć. Co chciałabym, aby wyniósł z domu i jak chciałabym, aby w przyszłości traktował swoją żonę czy dzieci. Lata lecą, a dzieci się zmieniają z każdym rokiem. Oskar co rok jest inny, zapamiętuje, co chce i bywa tak, że jest niegrzeczny czy niesłuchany, mimo że uczę go inaczej. Najważniejsze dla mnie jest to, aby nauczyć go tych najważniejszych i najcenniejszych w życiu rzeczy i myślę, że wpajanie tych wartościowych zasad  od małego sprawi, że tak będzie.

Czy matki mają duży wpływ na zachowanie swoich synów w przyszłości?

Wiele razy zauważyłam, że mężczyźni, gdy już zakładają swoje rodziny bądź są w związkach, bardzo często liczą się ze zdaniem mamy. Niekiedy nawet wydaje mi się, że zdanie mamy jest dla nich ważniejsze niż drugiej połówki. Słuchają się matek, jakby ciągle byli małymi chłopcami. Mamy kreują w nich styl, jeśli chodzi o ubiór oraz zachowanie i podejście do wielu życiowych sytuacji. Często zauważyłam, że już dorośli mężczyźni strasznie w zachowaniu przypominają swoje mamy. To pokazuje, jak ogromny mamy na nich wpływ wychowując ich.

My matki uczymy ich tego, jacy są w przyszłości i jakie mają podejście do wielu spraw. Na nas matkach spływa odpowiedzialność właśnie za to, jakimi nasi synowie będą partnerami czy mężami dla swoich przyszłych kobiet, czy żon. Powinniśmy uczyć ich szacunku do kobiet, starszych ludzi, a także wielu innych cennych i wartościowych rzeczy. Musimy pamiętać, że my matki wychowujemy chłopca, który stanie się kiedyś mężczyzną i przede wszystkim czyimś mężem. To jak będzie podchodził do swojej rodziny i wielu sytuacji życiowych zależy bardzo dużo od nas.

Kiedyś pisałam już podobny temat na blogu zatytułowany Mami Cycek więc także odsyłam was do niego.

A wy co na ten temat myślicie?

 

buziki na jesień dla chłopca

trencz dla chłopca

jeansy chłopięce

trencz dziecięcy

trencz zara dla chłopca

buty dla chłopca bambini

dżinsy dla chłopca

trencz zara dla chłopca

JAKA MATKA TAKI SYN? CZY TAK JEST W NASZYM PRZYPADKU?

stylizacja chłopięca

Oskar ma na sobie: Trencz, sweter- Zara|Spodnie- Pepco| Czapka- No Name| Chustka- Turlu Tutu| Buciki- Bambini Manufaktura

More from sylwetta

BUDYŃ JAGLANY NA MLEKU KOKOSOWYM

Witajcie!   Dzisiaj mam dla Was coś pysznego a mianowicie budyń jaglany...
Czytaj dalej

komentarzy 6

Dodaj komentarz