NASZ DOM

NASZ DOM

 

 

Witajcie!

Dzisiaj chciałabym zdradzić Wam kilka szczegółów dotyczących naszego domu. Jak wiecie od jakiegoś czasu w planach mamy budowę. Niestety na chwilę obecną przełożyliśmy to na następny rok , a jak będzie to się okaże :)  Od zawsze chciałam mieszkać w domu, który  będzie taki jak sobie wymarzyłam. Ganek, duże okna , przestrzeń wewnątrz i taras to było zawsze w moich myślach. Jak przyszło co do czego żeby wybrać projekt to do chwili obecnej mam z tym problem. Chyba nigdy się nie zdecyduje bo na rynku jest tyle projektów, że naprawdę bardzo ciężko jest coś wybrać.

NASZ DOM

W wyborze projektu  chce szukać różnych rozwiązań a w ostateczności zdecyduje się na ten , który najbardziej będzie nam  odpowiadał i spełni nasze wymagania.Niestety przez wąską działkę mamy dość spore ograniczenia , ale jest dostępnych tyle projektów ,że na pewno coś znajdziemy. Bardzo podobają mi się  projekty domów drewnianych , ale lubię też styl domów  nowoczesnych . Fajne jest z nich to, że domy nowoczesne sprawiają wrażenie takich przestronnych i bardzo jasnych . Mieszkanie w nich powoduje duży komfort i sprawia , że czujemy się w nich świetnie pod każdym względem. Uproszczone jest wiele czynności bo wszystko dostosowane jest pod nasze potrzeby. W drewnianym znowu panuje taki niesamowity  klimat . Zawsze jak wchodzę do takiego domu to odnoszę wrażenie , że każdy dom jest taki przytulny ciepły i rodzinny i zdrowy.

Często jako mała dziewczynka oglądałam zagraniczne seriale , w których domy zawsze były pokazane  w taki inny ciekawy sposób . Ten Amerykański styl był całkiem inny niż ten nasz polski i fajnie by było połączyć to w jedno. To właśnie w tamtych serialowych domach urzekły mnie te ganki :) Mimo wszystko wybierając projekt chciałabym się skupić głównie na metrażu max do 150 m2. Powodem takiego wyboru jest głównie to, że duży dom ciężej jest utrzymać w czystości a poza tym małe wydają mi się bardziej przytulne.  Do tego bardzo zależy mi na dużych oknach bo światło w domu to podstawa.

Niezastąpionym elementem w wyborze projektu jest również taras, który jest dla mnie bardzo ważny. Fajnie byłoby mieć też balkonik w sypialni , aby móc rano po przebudzeniu wyjść  i odetchnąć świeżym powietrzem, albo wypić kawę i poczytać w ciszy ciekawą książkę. Ehh to się rozmarzyłam. Jak już jesteśmy na etapie sypialni to oczywiście dom musi posiadać kuchnię to wiadomo oprócz tego najlepiej 4 sypialnie i pokój gościnny , dwie łazienki i oczywiście małą garderobę . To są tylko wstępne moje założenia. Najważniejsze jest to, abyśmy dobrali idealny projekt i stworzyli dom dostosowany do naszych potrzeb.  Poniżej wybrałam 3 typy, które przypadły mi do gustu i w znacznym stopniu spełniają moje oczekiwania. Cieszę się, że mam jeszcze trochę czasu na wybór ostatecznego projektu bo nie ukrywam, że w tym temacie jestem dość niezdecydowaną osobą .

A Wy na czym skupialiście się najbardziej przy budowie domu? A może jesteście dopiero przed takimi wyborami? Dajcie znać :)

 

Do następnego!

Sylwia

 

NASZ DOM

Projekt domu Sowa 1 bez garażu WRL1003

NASZ DOM

Projekt domu Prosty WAH1206

NASZ DOMProjekt domu Aston 2 wersja A pojedynczy garaż z boku WRD1947

*zdjęcia pochodzą ze strony Extradom

More from sylwetta

KURTKA NA ZIMĘ DLA CHŁOPCA

  Witajcie! Wybór kurtki dla dziecka to nie lada wyzwanie przynajmniej dla...
Czytaj dalej

komentarze 2

Dodaj komentarz