MAŁY SALON W MIESZKANIU- CZYLI JAK GO URZĄDZIĆ, ABY TWORZYŁ PRZYTULNĄ PRZESTRZEŃ?

 

Mały salon  w mieszkaniu był dla mnie nie lada wyzwaniem, bo chciałam zaaranżować go tak, żeby był przytulny i funkcjonalny. Niestety nasze pomieszczenie na salon jest mało ustawne ze względu na ściany i rzeczy, które się na nich znajdują. W jednej części jest kominek w drugiej znowu kaloryfer i tak ciągle coś zawadza. Mimo wszystko wydaje mi się, że udało mi się zrobić ciekawą aranżacje salonu.

MAŁY SALON W MIESZKANIU- CZYLI JAK GO URZĄDZIĆ, ABY TWORZYŁ PRZYTULNĄ PRZESTRZEŃ ?

Kto obserwuje bloga to zdążył zauważyć, że salon przechodził wiele metamorfoz począwszy od bycia zwykłym salonem a później w znacznej części pokojem dziecka. Tak przez dość długi czas salon ten pełnił funkcję pokoju Oskara i naszą sypialnię w jednym. W końcu podjęliśmy decyzję zmian związanych z remontem. Działo się wiele, ale dla Oskara udało się stworzyć odrębny pokój ,który mam nadzieję pokażę Wam niebawem. Planuję się  zabrać za jego urządzanie w najbliższym czasie. Kto chciałby zerknąć jak salon wyglądał wcześniej odsyłam TUTAJ , TUTAJ, TUTAJ , TUTAJ i TUTAJ.

Jak urządzić mały salon?

Co się zmieniło? Praktycznie wszystko. Jedynie co pozostało to nasze łóżko. Dodaliśmy witrynę, w której na szczęście jest miejsce na moje książki, które uwielbiam. Dodatkowo jest stół na którym można postawić kawę czy herbatę. Wcześniej trzeba było,albo trzymać  ją w ręce albo zostawiać gdzieś z boku. Dzięki temu, że jest stół  możemy zjeść również posiłki w salonie. Na początku miał być to typowy stolik kawowy, ale ostateczna decyzja padła właśnie na stół, który został przerobiony z mojego biurka. Niestety musiałam zrezygnować z biura na rzecz pokoju Oskarka, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo teraz mogę pracować w salonie, gdzie stworzyłam przyjemny kąt do odpoczynku jak i pracy.

Urządzanie salonu. Od czego zacząć?

Salon podzieliłam na strefy. Strefa relaksu, strefa do czytania jak również część garderoby i kącik do robienia makijażu. Te dwie ostatnie pokaże Wam może następnym razem. Muszę te miejsca jakoś udoskonalić i wtedy się nimi z Wami podzielę. Fajną przyjemną atmosferę tworzą poduchy, które mogliście zobaczyć też w ostatnim wpisie u Oskara na jego łóżku oraz obrazy od FOTEKS , które nadały pokojowi takiego innego wyrazu i oryginalności. Mnie się bardzo podoba.  Ciekawa jestem co Wy sądzicie na temat tej metamorfozy ? Brakuje mi jeszcze jednego a mianowicie dywanu. Na samym końcu wpisu pokazałam Wam moje typy wszystkie pochodzą ze sklepu IKEA. Dajcie znać jaki Wy byście wybrali bo ja ciągle się waham.

I jak wyszło przytulnie i funkcjonalnie? Fajny mały salon?

 

mały salon w mieszkaniu

witryna na książki

lampka na biurko ikea

jak urządzić mały salon?

obrazy do salonu

mały salon w mieszkaniu

welurowe poduszki do salonu

mały salon w mieszkaniu

drewniany stół do salonu

ozdobne poduszki do salonu

pufa z wikliny

obrazy do małego salonu

ODNOWIONY SALON

dywan do salonu

Lampa, fotel, kanapa – Ikea|Pufa- No Name|Poduszki –KIDSROZ/ FabrykaVitageKaczeJajo| Witryna- No Name|Stół- No Name|Obrazy-  SklepFoteks

More from sylwetta

Wiosenne zestawy

Witajcie kochani ! Przepraszam za długą nieobecność, ale  z moim zdrowiem ostatnio...
Czytaj dalej

komentarzy 6

Leave a Reply