MAŁA ŁAZIENKA W DOMU – CZY DA SIĘ JĄ FAJNIE ZAGOSPODAROWAĆ?

MAŁA ŁAZIENKA W DOMU

 

 

Bardzo mała łazienka z wanną w domu, czy to możliwe? Czy da się stworzyć taką, aby była funkcjonalna i co najważniejsze nie dobrze zagospodarowana? Myślę, że gdy odpowiednio sobie wszystko wymierzymy i przemyślimy, to spokojnie w małej łazience pomieścimy wszystko, co jest nam niezbędne.

MAŁA ŁAZIENKA W DOMU – CZY DA SIĘ JĄ FAJNIE ZAGOSPODAROWAĆ?

Kto śledzi mój Instagram (tutaj), ten miał okazję zauważyć, że budujemy mały domek, w którym chcemy pomieścić wszystkie niezbędne dla nas przedmioty i stworzyć kąt dla każdego. Oczywiście w domku nie zabraknie łazienki, która nie da się ukryć, jest dość mała, bo jej metraż to 2x2m. Założyłam sobie, że musi się w niej znaleźć mała wanna, toaleta oraz szafka z umywalką. Pralko- suszarka niestety będzie usytuowana w kuchni, która jest nieco większa od łazienki.

Plany i założenia na zagospodarowanie przestrzeni to jedno. Jednak już tworzenie czegoś od podstaw  bez pomocy projektanta to nie lada wyzwanie. Mimo wszystko jestem dobrej myśli i już dzisiaj mogę się z wami podzielić moimi inspiracjami. Jak chciałabym, aby moja mała łazienka wyglądała, zobaczycie poniżej.

Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła się z wami podzielić wpisem, jak udało nam się ostatecznie tę łazienkę wykończyć i czy wiele przedmiotów z moich inspiracji również się w niej znalazło.

Jednak już na samym początku zaczęły się kombinacje na temat rozmieszczenia niektórych przedmiotów. Moja wstępna koncepcja musiała ulec zmianie, gdyż podłączenia, jakie są stworzone, ni jak grają z tym, co sobie założyłam. Dlatego w mojej głowie zaczyna się natłok myśli, jak to teraz usytuować, aby również wizualnie mi się podobało.

JASNA MAŁA ŁAZIENKA

Jeśli chodzi o małą łazienkę, to zależy mi, aby zachować całość w jasnym kolorze. Na podłodze chciałabym jasną mozaikę i tutaj zachwyciłam się tą z firmy Dunin. Nie ukrywam, że jest wiele wzorów, które również widzę w kuchni na podłodze. Na ścianie chciałabym małe płytki w kształcie cegiełki. Przejdźmy do przedmiotów w łazience. Obowiązkowo musi być wanna. Ze względu na to, że łazienka jest mała, to wanna również musi być mała. Tutaj szukam rozwiązania z szybą, aby można było również spokojnie wziąć prysznic, nie rozlewając wszystkiego po łazience.

Deszczownica, baterie prysznicowe oraz przy umywalce chciałabym w stylu retro w złotym kolorze. Myślę nad umywalką podblatową z marmurowym blatem. Szukam wszystkiego w jednym, ale ostatecznie wszystko będę próbowała ze sobą jakoś powiązać, aby tworzyło fajną całość. Narazie zastanawiam się nad szafką w ciemniejszym kolorze, ale również po głowie chodzi mi biała. Do tego okrągłe lustro nad zlewem w kinkietami o kształcie kuli. Jako uzupełnienie włączniki i gniazdka w stylu retro i super znalazłam ALKRI – oświetlenie marzeń (tutaj).

Następną inspiracją będzie kuchnia. Moja wizja się nieco zmieniła od tej w tym wpisie. Także myślę, że dużo się nie zmieni, ale kilka dodatków i założeń już tak.

mała łazienka w domu

More from sylwetta

PLACUSZKI BANANOWE WEDŁUG ANI LEWANDOWSKIEJ

    Placuszki bananowe  Ani Lewandowskiej to moje jedno z ulubionych posiłków...
Czytaj dalej

1 komentarz

Leave a Reply