JAK LECZYĆ ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

 

Witajcie!

JAK LECZYĆ ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI ?

Czy ktoś z was zmaga się z tą przypadłością u swojego dziecka? Jeśli tak, to ten wpis jest właśnie dla was. Przeczytajcie go do samego końca, a być może uda wam się tak jak mnie ulżyć swojemu dziecku w tej przypadłości.

Czym tak naprawdę jest AZS?

Atopowe zapalenie skóry to alergia skórna, która występuje u dzieci już od wczesnych etapów życia. Charakteryzuje się wysypką, która powoduje bardzo uporczywy świąd. Może powstawać na podłożu wielu dolegliwości i związana jest z wieloma czynnikami, ale o tym możecie poczytać w internecie na wielu forach i nie tylko. Ja chciałabym się dzisiaj skupić bardziej na tym, jak skutecznie leczyć taką przypadłość.

Jak wspomniałam wam już nie raz,  Oskar jest alergikiem. Można by rzec, że od narodzin ciągle coś działo się z jego zdrowiem. Z wiekiem synka i moim doświadczeniem w zakresie zdrowego odżywiania oraz wdrożenia naturalnych produktów do naszego życia, wiem jak mu pomóc w tych uciążliwych dolegliwościach. Sami pomyślcie, czy wytrzymalibyście ze swędzącą wysypką przez kilka tygodni? Która nasila się w nocy i nie daje spać. Masz ochotę rozdrapać skórę do krwi, bo to jest tak uciążliwe, że nie daje normalnie funkcjonować. Nie raz patrzyłam, jak moje dziecko próbowało sobie wydrapać skórę. Wierzcie mi, nie jest to miły widok, więc zaczęłam szukać cały czas, dosłownie wszędzie rozwiązań jak mu pomóc.

Pierwsze, na czym się skupiłam, to eliminacja wszystkiego, co może doprowadzać do takiego stanu. Niestety AZS w przypadku Oskara może powodować wiele czynników: jedzenie, ubrania, suche powietrze, roztocza, pasożyty itd. Na jednej z grup, do których przynależę, dowiedziałam się, że wysypka pojawiająca się na skórze dziecka może być również wynikiem oczyszczania organizmu z toksyn. Z jednej strony dobrze jak organizm wydala, to co mu szkodzi, ale z drugiej jest to uciążliwe dla dziecka. Temat dotyczący przyczyny atopowego zapalenia skóry jest, jak  temat rzeczka, więc myślę, że za jakiś czas do tego wrócę. Tak czy siak, w okresie zimowym nasila się bardziej ze względu na suchość powietrza i trzeba jakoś temu zaradzić . A jak to najlepiej zrobić? Zaraz się dowiecie, co u nas pomaga.

Jak skutecznie leczyć AZS?

Po pierwsze trzeba znaleźć przyczynę, co tą przypadłość powoduje. Najlepszym rozwiązaniem jest eliminacja z diety produktów, które mogą szkodzić i powodować AZS m.in. gluten, nabiał. W naszym przypadku to się sprawdziło. Dodatkowo ważnym i bardzo istotnym czynnikiem jest wyeliminowanie wszelkiego typu emolientów. Niestety okazuje się, że niekiedy potrafią bardziej zaszkodzić niż pomóc. My, teraz przy nasileniu AZS do kąpieli stosujemy olej kokosowy, który wlewam małemu do wody, działa on antybakteryjnie. Nawilża również skórę i łagodzi świąd, dobrym rozwiązaniem jest również siemię lniane, z którego należy zrobić „galaretkę ” i wlać ją do kąpieli dziecka. Właśnie LEN, to on jest zbawienny przy tych dolegliwościach a dlaczego, to zaraz się dowiecie.

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

Jak LEN pomaga przy dolegliwościach skórnych AZS?

Od dawien dawna wiadomo, że to, co dała nam natura jest po coś stworzone. Dlatego powinniśmy czerpać wiedzę i czytać jak zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie mają różne bogactwa natury. LEN od dawna pomagał człowiekowi w wielu przypadłościach zdrowotnych. Zauważyłam, że coraz więcej firm zaczyna inwestować w tę roślinę do produkcji pościeli, ubrań, a także powstają z lnu akcesoria domowe  codziennego użytku. Nie dziwi mnie to. Dobrze, że się tak dzieje i coraz więcej osób zauważa, że to, co sztuczne szkodzi naszemu zdrowiu. Niekiedy lepiej jest zainwestować w droższą, ale lepszą jakościowo rzecz, która ma dobry wpływ na nasze samopoczucie.

Badania dowodzą, że LEN jest tkaniną, która idealnie sprawdza się w gorącym klimacie, ponieważ zapewnia super „oddychalność” i przewiewność skóry. Jest tkaniną, która nie uczula a wręcz przeciwnie działa odwrotnie, bo ma właściwości antyoksydacyjne i antybakteryjne. Siemię lniane zawiera w swoim składzie dużo witaminy E, która ma super zbawienny wpływ na naszą skórę. Chroni ją zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, bo jest silnym antyoksydantem? Poznańscy naukowcy dowiedli, że śpiąc w lnianej pościeli nasz sen, jest wydłużony i budzimy się bardziej wypoczęci. Cudownie prawda?

Szukając rozwiązań przy zmniejszeniu dolegliwości AZS u synka, natknęłam się na pościel z lnu, która pomogła nam w dużej mierze rozwiązać ten problem. Bardzo ważnym i istotnym czynnikiem w walce z tą przypadłością jest zadbanie o sen dziecka. Tak jak wspomniałam wcześniej, świąd skóry nasila się nocą. Niestety w okresie zimowym przy suchym powietrzu temperatura w pokoju dziecka nie może być za wysoka. Do tego lniana pościel ochrania skórę i łagodzi nieprzyjemne dolegliwości, dzięki czemu dziecko śpi spokojnej.

Przy wyborze pościeli należy pamiętać, aby szukać tej, która w składzie ma 100% lnu. Ta , widoczna na zdjęciach pochodzi ze sklepu Bebelin, którą możecie teraz kupić również w sklepie Kidsroz. Dostępna jest w różnych kolorach i rozmiarach. Świetnym rozwiązaniem jest to, że posiada już wypełnienie antyalergiczne, więc nie musimy się o nic więcej martwić. Cena też jest super, a tak jak wspomniałam, warto inwestować w takie rzeczy, tym bardziej, jeśli mają ulżyć naszym dzieciom.

Jeśli temat was zaciekawił, dajcie znać, to za jakiś czas znowu do niego wrócimy :)

Do następnego!

Sylwia

JAK LECZYĆ ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

JAK LECZYĆ ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

JAK LECZYĆ ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

JAK LECZYĆ ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

JAK LECZYĆ ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

JAK LECZYĆ ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

JAK LECZYĆ ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

JAK LECZYĆ ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY U DZIECI

More from sylwetta

WITAMINOWA ODBUDOWA WŁOSÓW Z KERABIONE

  Witajcie! Jakiś czas temu wspominałam wam o moim problemie, jakim jest...
Czytaj dalej

komentarze 4

Dodaj komentarz