CZAS NAJWYŻSZY SIĘ ROZSTAĆ, CZYLI JAK POZBYĆ SIĘ ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW?

kapelusz

 

 

Od dawna niosę się z zamiarem, aby wreszcie zrzucić to, czego uzbierało mi się za dużo. Zbędne kilogramy chyba są zmorą każdej kobiety. Ciężko się zmotywować i znaleźć czas. Ciężko jest poprostu zacząć.

CZAS NAJWYŻSZY SIĘ ROZSTAĆ, CZYLI JAK POZBYĆ SIĘ ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW?

Zanim pojawił się na świecie Oskar, to udawało mi się znaleźć czas na wiele rzeczy. Nie wiem, jak to robiłam, ale potrafiłam pogodzić wiele obowiązków z różnymi przyjemnościami. Miałam siłę na wszystko, ale też nie miałam firmy na głowie i małego dziecka. Teraz myślę inaczej wolę czas poświęcić dziecku niż sobie, ale wydaje mi się, że to kwestia poukładania sobie w głowie i rozplanowanie wszystkiego dobrze tak, żeby znaleźć czas na wszystko.

Pamiętam jak po narodzinach Oskara, po kilku miesiącach bycia świeżo upieczoną mamą zmotywowałam się do tego, aby zrzucić te kilogramy, które nazbierałam w czasie ciąży. To, do jakiej figury udało mi się dojść, możecie zobaczyć TUTAJ. Pomogła mi w tym dieta, której bardzo ostro się trzymałam. Niestety po diecie zaczęłam jeść normalnie, nie odmierzając gramatury posiłków i niestety pojawił się efekt jojo. Wszystko wymknęło mi się spod kontroli i wtedy uświadomiłam sobie, że dieta nie jest dla mnie. Ja potrzebowałam znaleźć sposób na to, aby jeść w normalny sposób i zrzucić te kilogramy, które mi nie pasują.

Jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy?

Jak widzicie do figury modelki mi daleko. Wiele czytam na temat diet i sposobów zrzucania zbędnych kilogramów, ale nie potrafię się zmotywować i zacząć. Ja nie chce schudnąć 10 kg w miesiąc, chcę, aby stopniowo to ze mnie schodziło, a bardziej niż na kilogramach zależy mi na centymetrach. Zaczynałam już kilka razy, ale teraz już nie ma żartów. Oprócz fajnej figury chciałabym się czuć dobrze. Zdrowie jest najważniejsze i tego się będę trzymała.

Od czego zaczynam?

Od zadania sobie pytania, jak pozbyć się zbędnych kilogramów i ile ich mam. Drugi etap to zaplanowanie sobie posiłków. Wspominałam we wcześniejszym wpisie o tym, jak zmienić nawyki żywieniowe. Mam zamiar wdrożyć w codzienny jadłospis trzy posiłki warzywne. Dodatkowo ograniczyć mięso w szczególności czerwone. Dodatkowo należy słuchać własnego organizmu, bo dzięki temu wiemy, czego nie toleruje i po czym czujemy się gorzej. U mnie niestety pieczywo daje takie uczucie i na jego częściowym odstawieniu muszę się skupić. Dodatkowo za mało piję wody, która jest niezastąpiona. Muszę to koniecznie zmienić . Stałe posiłki to kolejny punkt na mojej liście.

Na koniec najważniejsze ograniczyć do minimum przekąski. Pewnie nie uda mi się z wszystkiego zrezygnować, ale najważniejsze to usunąć to na tyle ile się da. Oprócz wdrożenia zdrowych posiłków i nawyków ważny jest również ruch. Kiedyś bez sportu moje życie nie miało sensu. Ciągle chodziłam, ćwiczyłam, pływałam. Czas najwyższy to zmienić i zabrać się za siebie!

Kto podejmuje ze mną wyzwanie? :)

NAJWYŻSZY SIĘ ROZSTAĆ, CZYLI JAK POZBYĆ SIĘ ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW?

biała bluzka haftowana

NAJWYŻSZY SIĘ ROZSTAĆ, CZYLI JAK POZBYĆ SIĘ ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW?

sesja w rzepaku

dieta

CZAS NAJWYŻSZY SIĘ ROZSTAĆ, CZYLI JAK POZBYĆ SIĘ ZBĘDNYCH KILOGRAMÓW?

More from sylwetta

KURTKA JEANSOWA CALVIN KLEIN

  Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza. Jak tylko się wypogadza, od...
Czytaj dalej

Leave a Reply