BOŻONARODZENIOWA ZASTAWA STOŁOWA – MOJE INSPIRACJI DO DEKORACJI STOŁU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA.

zastawa stołowa

 

 

Za ponad miesiąc Święta Bożego Narodzenia. Nie mogę uwierzyć, że to już tak blisko. Ja już szukam inspiracji na świąteczny stół. Bożonarodzeniowa zastawa stołowa (ciekawe komplety znajdziecie TUTAJ)  będzie podstawą na stole. Dodatkowo szukam reszty dekoracji, aby to fajnie razem się komponowało. Jak przygotować świąteczny stół, w której króluje piękna zastawa stołowa? Zobaczcie moje inspiracje.

BOŻONARODZENIOWA ZASTAWA STOŁOWA – MOJE INSPIRACJI DO DEKORACJI STOŁU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Uwielbiam naturalne dodatki w postaci drewna czy lnu. Pomyślałam, że na Świątecznym drewnianym stole pięknie będzie się prezentował biały porcelanowy komplet obiadowy. Do tego dobrałabym lniane serwetki i złote sztućce. I oczywiście dekoracje w postaci zielonych akcentów. Pomyślałam, żeby zrobić małe wianki z zielonych roślin i rozłożyć je w dwóch częściach stołu lub ewentualnie położyć gałązki na stole. Dodatkową inspiracją są świeczniki. Kocham blask świec, a na stole nie może ich zabraknąć. Mam kilka pomysłów podobnych do tych, które zobaczycie na zdjęciach. To pierwszy mój typ, o którym myślę, jeśli chodzi o dekorację stołu.

Drugim typem jest przygotowanie Świątecznego stołu z obrusem, może być biały albo szary. Marzy mi się lniany. Na tym poukładać piękną białą zastawę i połączyć ją ze złotymi akcentami w postaci sztućców. Kolejnym dodatkiem to białe kwiaty, które świetnie wpasowałyby się w ciemny obrus. W przypadku białego obrusu na stół można położyć zielone gałązki, bo białe kwiaty by się za bardzo zlewały z obrusem. Muszę przyznać, że oba pomysły mi się bardzo podobają. A wam? Który przypadł do gustu?

Jak przygotować Świąteczny stół?

Po pierwsze musimy znać liczbę osób, które przy naszym świątecznym stole zasiądą. Następnie przyszykować odpowiednią ilość sztućców i talerzy. Udekorować stół według swojego stylu. Jak ma być schludnie, to polecam klasyczne zdobienia  bez zbędnych rzeczy i natłoku dodatków. Prosto nie znaczy również  biednie. Na stole nie może niczego zabraknąć, więc musimy również pamiętać o przygotowaniu szklanek do picia i napoju lub wody. Najlepiej zaplanować sobie wszystko tak, aby na stole znalazło się wszystko, co będzie potrzebne danego wieczoru, żebyśmy nie musiały od niego odchodzić. Lepiej skupić się  na rozmowie z bliskimi niż myśleć cały czas czego nam brakuje na Świątecznym stole.

bożonarodzeniowa zastawa stołowa

zastawa stołowa

dekoracja świątecznego stołu

zastawa stołowa

 

*zdj. pochodzą z Pinterest

More from sylwetta

BEŻOWY SWETER I KAMIZELKA

Witajcie !   Beżowy sweter i kamizelka fajnie sprawdzą się na jesienne...
Czytaj dalej

komentarze 2

Leave a Reply