WIELKA FABRYKA ELFÓW W KATOWICACH- POZNAJ ŚWIAT ELFÓW I ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.

wielka fabryka elfów katowice

 

 

Wielka Fabryka Elfów w Katowicach to miejsce niezwykle magiczne. Ja sama cieszyłam się jak dziecko móc doznać tych wszystkich atrakcji i wiecie co? Czułam się jak dziecko w ciele dorosłego. Wizyta w fabryce elfów sprawiła, że poczułam magię nadchodzących Świąt. Polecam każdemu tam zajrzeć, a nie pożałujecie.

Jeśli macie ochotę, możecie skorzystać z 10 zł rabatu na bilety w dni powszednie, to na wszystkie grudniowe wejścia wystarczy wpisać hasło: PREZENT19. Możecie wykorzystać to w miastach, w których znajduje się Wielka Fabryka Elfów, czyli: Katowice, Warszawa i Gdańsk. Więcej na ten temat  przeczytacie TUTAJ.

Dlaczego warto tam pojechać zdradzę wam poniżej. Jeszcze dodam, że fabryka czynna jest od 27 listopada do 22 grudnia. Wolne miejsca i bilety szybko znikają, więc warto zainteresować się wcześniej i wykupić bilet wcześniej z planowaną datą pobytu w Fabryce Elfów.

CZYM JEST WIELKA FABRYKA ELFÓW W KATOWICACH?

Czym tak naprawdę jest Wielka Fabryka Elfów. Jest to coś na podobieństwo parku rozrywki, ale nie do końca. W fabryce chodzi głównie o przejście przez miejsca z zadaniami, których jest około 10. W każdym z pomieszczeń znajdują się ciekawe atrakcje i zadania do wykonania. Dzieci poznają zakamarki fabryki i pomagają Elfom stworzyć Eliksir Świętego Mikołaja. Składniki do Eliksiru ukryte są właśnie w tych punktach z zadaniami. Atrakcje są przemyślane w taki sposób, aby dzieci mogły skorzystać z zadań ruchowych, edukacyjnych i intelektualnych. Jest wiele zadań do zrobienia, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i chęć do stworzenia ciekawych rzeczy.

Nagrodą za zdobycie składników jest stworzenie Eliksiru Świętego Mikołaja i odwiedziny w jego domku, gdzie dziecko otrzymuje dyplom od samego Mikołaja. Muszę przyznać, że to niesamowite przeżycie. Ja byłam zachwycona, bo mogłam się cofnąć do czasu kiedy byłam dzieckiem. Oskar wniebowzięty, bo wreszcie zobaczył Mikołaja na żywo. Możecie sobie tylko wyobrazić, cały czas o tym mówi.

Ile kosztuje wizyta w Fabryce Elfów i gdzie się znajduje?

Fabryka znajduje się w 3 miastach w Polsce. Jak wspomniałam powyżej w Katowicach, Warszawie i Gdańsku. My akurat byliśmy w Katowicach i Wielka Fabryka Elfów dokładnie znajduje się w Fabryce Porcelany. Adres to ul. Porcelanowa 23, 40-246 Katowice. Nam dojazd z naszego miejsca zamieszkania zajął około 1,5h. Ze względu na korki lepiej wyjechać wcześniej. Przy wejściu, gdzie kupujemy bilety, tworzone są grupy około 10-osobowe, więc trzeba zdążyć na ustaloną godzinę. Właśnie grupami poruszamy się po całej fabryce wraz z Elfami. Dokładny dojazd ze wskazówkami możecie zobaczyć na stronie fabryki w zakładce kontakt. Koszt biletów możemy znaleźć już od 35 zł. Zależy od pory i dni, w jakich chcemy jechać. Jak wspomniałam powyżej, możecie skorzystać z kodu na wejście w dni powszednie, który widnieje na początku wpisu.

Dla kogo przeznaczona jest Wielka Fabryka Elfów i ile trwa wizyta?

Myślę, że przeznaczona jest dla wszystkich. W naszej grupie były mamy z malutkimi dziećmi, które również świetnie sobie radziły z zadaniami i była to dla nich świetna zabawa. Jeśli jednak zależy nam, żeby dziecko  zrozumiało dużo więcej, to myślę, że wiek powyżej 2 lat jest już wskazany, ale decyzja i wybór należy do rodziców. Jeśli zależy nam, żeby dziecko skorzystało z zabawy, to już takie samo chodzące, jak najbardziej może uczestniczyć w zabawach. Wizyta trwa ponad 2 h. Trzeba liczyć 2,5 do 3h wraz z ubieraniem się. 

Na końcu Fabryki znajduje się miejsce, w którym możemy stworzyć własną bombkę, a rodzice mogą napić się kawy lub skorzystać z asortymentu sklepiku, który w ofercie ma łakocie dla dzieci, jak również upominki związane z Wielką Fabryką Elfów.

Jeśli poznaliście już fabrykę, to wiecie, jak wygląda, jeśli nie to koniecznie zajrzyjcie, bo to naprawdę niesamowite miejsce, które warto zobaczyć. My na pewno wrócimy tam za rok. Hohoho Święty Mikołaju do zobaczenia za rok w Wielkiej Fabryce Elfów <3

Jeśli chcecie poznawać nowe miejsce, które udaje nam się odwiedzić, zapraszam was do kategorii NASZE PODRÓŻE: TUTAJ.

wielka fabryka elfów katowice

fabryka elfów

fabryka porcelany katowice

Elfy kraina

eliksir Świętego Mikołaja

fabryka elfów

dom Świętego Mikołaja

dom Świętego Mikołaja

dom Świętego Mikołaja

 

 

 

 

More from sylwetta

MATA DO ZABAWY, KTÓRA SŁUŻY TEŻ JAKO WOREK NA ZABAWKI.

  Jakiś czas temu zapowiedziałam wam, że pokażę na blogu nowy pokój...
Czytaj dalej

Leave a Reply