NOWA JA! JAK ZDROWO SCHUDNĄĆ? DZIĘKI DIECIE ZRZUCIŁAM 7 KG A TO NIE KONIEC.

jak zdrowo schudnąć

 

W marcu postanowiłam zmienić siebie i swoje życie. Co na tym zaważyło? Przede wszystkim moja waga i to, co zobaczyłam, obliczając swój wskaźnik BMI. Pierwszy raz w życiu poza ciążą miałam nadwagę. Dzięki Sylwii z Dietetyk BeLight (tutaj) udało mi się wrócić do dawnej siebie. Dzięki niej dowiedziałam się jak zdrowo schudnąć. Zrzuciłam 7 kg w około 3 miesiące. To jeszcze nie koniec. Mimo że już nie jestem na diecie, to zaczęłam bardziej dbać o siebie i swoje zdrowie. Wszystko dzięki Sylwii, która zajęła się moim problemem bardzo profesjonalnie.  Mam więcej ruchu, jem zdrowiej i chciałabym zrzucić jeszcze jakieś 7kg, aby w pełni cieszyć się swoim wyglądem i czuć się we własnym ciele jeszcze lepiej.

JAK ZDROWO SCHUDNĄĆ?

Przede wszystkim trzeba doradzić się specjalisty, który pomoże nam w ustaleniu diety dopasowanej indywidualnie do naszych potrzeb. Żeby dieta miała sens, musimy dietetykowi powiedzieć o naszych oczekiwaniach i schorzeniach, czy alergiach, jeśli jakieś posiadamy. Dieta jest skuteczna, wtedy kiedy się do niej w pełni dostosujemy. Dietetyk z naszego wywiadu będzie wiedział jakie składniki mogą nam szkodzić, aby wyeliminować je z jadłospisu. Wiadomo, że w parze z dietą idzie ruch i picie sporej ilości wody. Zdrowe nawyki powinny z nami pozostać już na stałe nawet po zakończeniu diety.

Dieta idealna w zdrowym odchudzaniu

Chciałam zdrowo schudnąć,  żeby później nie mieć problemów z efektem jojo. Nie zależało mi na szybkim zrzuceniu wagi w krótkim czasie, ale bardziej na wydłużonym terminie i stopniowym zrzucaniu wagi. Wolałam pomału podchodzić do tematu diety, tym bardziej że po ciąży już miałam okazję być na diecie i po jakimś czasie niestety doszło do efektu jojo, jak zaczęłam “normalnie” jeść. Tym razem wszystko jest na dobrej drodze. Wiem, czego nie powinnam jeść, bo mi szkodzi i źle się po tym czuje. Picie dużej ilości wody oraz ruch jest idealnym sprzymierzeńcem do utrzymania dobrej wagi  i świetnej kondycji, a także przyczynia się do lepszego samopoczucia i zdrowia. Niestety w mojej obecnej pracy ciężko jest trzymać się diety i systematycznego jedzenia, ale mam sporo ruchu i mimo wszystko staram się jeść odpowiednią ilość posiłków dziennie.

Poniżej zobaczycie moją metamorfozę. Zdjęcie z lewej pochodzi z marca z prawej z teraz. Ja jestem z siebie dumna i cieszę się, że udało mi się osiągnąć już tyle. Jeśli zastanawiacie się nad poradą dietetyka, który pomoże wam w zrzuceniu wagi, to działajcie, bo nie ma się co zastanawiać.

jak zdrowo schudnąć

bluzka w paski

spodnie w prążki h&m

bluzka w paski h&m

prosta stylizacja

More from sylwetta

MIXOWO # 6

  Koszula – No Name |Buty – Fashion Oueen | Spodnie –...
Czytaj dalej

komentarze 4

Leave a Reply