DOMEK W GÓRACH

DOMEK W GÓRACH

 

zdj. Pinterest

Witajcie!

Dzisiaj będzie o marzeniach takich odległych, ale kto wie może kiedyś się spełnią :) Będąc dzieckiem, bardzo pokochałam morze, ale góry, mimo że mieszkam blisko, były takie odległe. Po jakimś czasie się to zmieniło. Częściej zaczynałam bywać w górach niż nad ukochanym morzem. Pokochałam góry za widoki, za powietrze za cały ten klimat. Jak ja wcześniej nie mogłam tego dostrzegać? Cały czas się upierałam, aby bywać nad morzem a góry są przecież takie piękne.

DOMEK W GÓRACH

Domek w górach zaczął być moim marzeniem, od momentu jak pierwszy raz ujrzałam góry. Chciałabym mieć takie miejsce na ziemi, aby móc zaszyć się w nim na kilka dni i pomyśleć w ciszy i spokoju będąc z daleka od wszystkiego. Niekiedy siadam tak przed komputerem i oglądam takie projekty domów drewnianych . Wyobrażam sobie, że taki upragniony mały domek z drewnianymi dodatkami, jak stoi niedaleko jeziora z widokiem na góry. Jakie to musi być cudowne uczucie, jak budzisz się i o poranku spoglądając przez okno, widzisz ten niesamowity widok.  Czujesz zapach świeżego powietrza i w „kapciach” możesz wyjść przed dom nie zważając na sąsiadów . Brzmi fajnie co? Raz do roku odwiedzam moją bliską koleżankę ze studiów, która mieszka w górach i powiem wam szczerze, że naprawdę tam jest inne życie. Wydaje mi się, jakby płynęło spokojniej, a ludzie mieszkający w górach są tacy bardziej życzliwi i przyjaźnie nastawieni w stosunku do innych. Jak tam jeździmy, to czuję się, jakbym odwiedzała swoją rodzinę. Góry, to nie tylko piękne widoki, urokliwe domki, ale i ludzie, do których chce się wracać. Właśnie dlatego marzy mi się kiedyś własny domek w górach.

Wybrane projekty

Widzicie ten pierwszy domek poniżej? Właśnie taki jest mój wymarzony i idealny. W sumie wszystkie trzy projekty mają w sobie ten super klimat i urok, który uwielbiam. Co mnie w nich urzekło? W tym pierwszym przede wszystkim całokształt. Spodobało mi się wejście boczne do domu z takim małym ganeczkiem, na którym można postawić kwiaty. I to wyjście z tyłu na taras już widzę tam siebie siedzącą na wiklinowym wypoczynku pijącą o poranku kawę. W drugim projekcie spodobały mi się te okiennice drewniane, poza tym bardzo podobny jest do pierwszego. Tak sobie myślę, że taki domek można postawić nie tylko w górach, bo na wsi również prezentowałby się pięknie. Na koniec ostatni z moich wyborów mały domek,  z takimi akcentami drewnianymi, które kojarzą mi się z typowo domkami góralskimi np. widać to zdobienie z drewna nad wejściem, albo wokół okien. Za każdym razem, kiedy jestem, w górach obserwuje domki i w większości przypadków widzę podobne zdobienia, to one dodają im przyjemnego charakteru :) Oczywiście nie może zabraknąć wokół zieleni podoba mi się to, że w tych projektach został uwzględniony akcent.

 

Chciałabym, aby w niedalekiej przyszłości nadeszła możliwość zrealizowania tego mojego marzenia. Jak to mówią, marzenia się nie spełniają…marzenia się spełnia. Także oby się kiedyś udało spełnić i to :) A wy, o czym marzycie?

Do następnego!

Sylwia

 

DOMEK W GÓRACHProjekt domu Zawoja średnia dw KRP1357

 

DOMEK W GÓRACH

Projekt domu Zawoja dws1l KRP1498

 

DOMEK W GÓRACH

Projekt domu Brzeg dw KRP1125

*zdjęcia pochodzą ze strony Extradom

More from sylwetta

CAŁA NA CZARNO

Witajcie ! Dzisiaj będzie na czarno , prawie w całości na czarno....
Czytaj dalej

komentarze 4

Dodaj komentarz