KAWA CZY HERBATA ?

KAWA CZY HERBATA ?

 

Witajcie!

Dzisiaj będzie o kawie. Pytanie, co bardziej wolicie kawę czy herbatę? Ja zdecydowanie, to pierwsze. Niestety do takiego stopnia, że potrafię wypić kilka kaw dziennie. Czy kawa jest zdrowa?

KAWA CZY HERBATA ?

Kto nie może pić kawy, pije herbatę, a może wodę. Tak woda jest najzdrowsza i najbardziej wskazana. Ja niestety uwielbiam kawę i kiedyś bywały czasy, że nic oprócz niej do szczęścia nie było mi potrzebne. Za herbatą już tak nie przepadam, wolę wypić czystek  z cytryną bądź z pomarańczą.

Czy kawa jest zdrowa? Z tego, co wyczytałam, picie jej ma swoje dobre i złe strony. Kawa podobno dobrze działa na cellulit dlatego dodawana jest do różnych kosmetyków m.in. peelingów do ciała. Dodaje energii , to większość z nas wie. Dodatkowo podobne dobrze wpływa na stan wątroby i to, co mnie zaskoczyło, że jest dobra dla serca. Dość istotną dla mnie informacją, jaką wyczytałam, było również to, że zapobiega astmie i wpływa pozytywnie na oskrzela.  Posiada jeszcze wiele właściwości, ale te wspomniane powyżej najbardziej mnie zainteresowały. Na co w takim razie szkodzi? Przede wszystkim wypłukuje z naszego organizmu magnez oraz wapń. Przy spożywaniu dużej ilości kawy może powodować rozdrażnienie i nerwowość, to już wiem skąd się brały moje nastroje :) może również powodować problemy z zasypianiem. Także postanowiłam przystopować :)

Ja od jakiegoś czasu zaczęłam ograniczać jej spożywanie właśnie na pojawiające się niektóre negatywne jej skutki. Mimo wszystko ciągle ją spożywam, ale już nie na czczo, jak to zawsze miało miejsce, tylko po śniadaniu. Dodatkowo staram się ją odpowiednio przygotowywać do spożycia. Fajnie jest kupić kawę w ziarnach i mielić ją na bieżąco. Można zakupić do tego zwykły ręczny młynek. Następnie, jeśli nie posiadamy expresu, to jako jego alternatywę może nam posłużyć kafeterka, w której bardzo szybko i w prosty sposób możemy przyrządzić pyszną kawę. Na koniec przynajmniej ja tak mam, że muszę pić kawę w ulubionym kubku lub filiżance. Jakoś taka kawa smakuje mi lepiej. Wszystkie te wspomniane przeze mnie akcesoria do kawy możecie kupić w sklepie Prymus AGD. Te oraz inne produkty, bo wybór jest ogromny a ceny przystępne. W asortymencie sklepu znajdują się m.in. porcelana, różnego rodzaju szkliwo, szkło, kryształy. Jest tego sporo także musicie zajrzeć,bo na pewno coś dla siebie wypatrzycie:)

Więc jak to jest u was z tą kawą ? Lubicie?

Do następnego!

Sylwia

 

KAWA CZY HERBATA ?

KAWA CZY HERBATA ?

KAWA CZY HERBATA ?

KAWA CZY HERBATA ?

KAWA CZY HERBATA ?

KAWA CZY HERBATA ?

KAWA CZY HERBATA ?

More from sylwetta

MOKASYNY

Witajcie :) Dzisiejsza stylizacja nie do końca podchodzi pod jesienny klimat może...
Czytaj dalej

komentarze 3

Dodaj komentarz