GOLDIEBLOX

GOLDIEBLOX

 

Witajcie!

Goldieblox bo dzisiaj o tym mowa to marka tworząca bardzo ciekawe zabawki dla dziewczynek. To marka, która stworzyła kreatywne zabawki z myślą o małych inżynierkach, ale jak widać na załączonych obrazkach chłopcy równie dobrze mogą się nimi bawić.Założycielka marki Debbie Sterling wpadła na pomysł,że ta zabawka może przeciwdziałać wykluczeniu dziewczynek z typowo męskich zawodów, oferując klocki, które przypominają części hydrauliczne i opierające się  na koncepcjach wykorzystywanych w inżynierii ;)

Szczerze powiedziawszy  wcześniej o nich nie słyszałam do momentu aż mieliśmy okazję przetestować jedną z ich zabawek a to wszystko za sprawką www.skipwish.pl.

Otrzymaliśmy zestaw “Skoki do wody”, który polegał na ułożeniu przyrządu wg instrukcji z zawartych w paczce elementów. Bardzo fajna kreatywna gra, w której dzieci mogą wykazać się swoją wyobraźnią.Może po krótce opiszę o co chodzi w tej zabawie :) Goldi posiadaczka pieska Nacho, którego możecie zauważyć na zdjęciach próbuje znaleźć sposób, aby nauczyć swojego przyjaciela higieny osobistej , ale niestety bezskutecznie. Nacho jest pieskiem, który nie lubi wody a za to uwielbia być ciągle brudny i tutaj Goldie ma nie lada wyzwanie. Po kilku bezskutecznych próbach samodzielnego  wykąpania psiaka wpada na pomysł, aby stworzyć przyrząd, który jej w tym pomoże. Goldie buduje maszynę, która pomaga jej w umyciu swojego przyjaciela a przy tym poznaje mechanizm działania zawiasów. Dobra wiadomość! eksperyment budowlany się powiódł i dziewczynka wraz ze swoim już czystym pieskiem Nacho może iść na zabawę karnawałową.

Jeśli chodzi o samą zabawkę wszystko doprecyzowane jest z dbałością o każdy element dzięki czemu z łatwością dziecko może ułożyć całość. Założyciel marki zakłada, że zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4+ i wydaje mi się, że to odpowiedni wiek do samodzielnego stworzenia  przez dziecko takiej  konstrukcji. Z racji tego, że Oskarek skończył niedawno dwa lata to niektórych elementów nie potrafił złożyć samodzielnie i musiałam mu w tym pomóc. Mimo wszystko  udało się odwzorować to co było przedstawione w instrukcji , ale myślę, że jeszcze większe zainteresowanie i radość sprawiłaby mu ta zabawka gdyby wszystko od początku zrobił sam. Z całości zestawu  Oskarkowi najbardziej spodobała się piłka  oraz piesek Nacho. Udało nam się nawet odwzorować wrzucenie pieska do kubka z wodą tylko w naszym przypadku musieliśmy wykonać ten eksperyment na “sucho” gdyż Oskarek jest teraz na etapie wylewania wszystkiego co da się tylko wylać :) ale mimo tego, ze wody nie było to zabawka w dość znacznym stopniu wzbudziła jego zainteresowanie. Jeszcze wracając do  Goldieblox to podoba mi się w ich zabawkach to, że każdy zestaw posiada takie elementy, które idealnie współgrają z  innymi zestawami przez co dziecko jeszcze bardziej może rozwijać swoją wyobraźnie tworząc różnorakie konstrukcie. Jeśli macie w domu takich małych , kreatywnych odkrywców to myślę, że taka zabawka będzie strzałem w 10 . Fajne sprawdzi się jako prezent na urodziny, imieniny, dzień dziecka a nawet na Święta, które zbliżają się do nas wielkimi krokami. Jeśli nie macie pomysłu na prezent to myślę, że taki sprawdziłby się idealnie :)

W ramach podsumowania przedstawię Wam jeszcze kilka informacji dotyczących zabawki:

• Książeczka z historyjką, w której Goldie z przyjaciółmi wymyślają plan, w jaki sposób umyć psa Nacho, żeby zdążyć na Karnawał.
• Rozwijanie umiejętności  przestrzennych (zawiasy, ruch obrotowy) oraz nauka samodzielnego rozwiązywania problemów.
• Trzy pomysły kreatywne i nielimitowane możliwości budowania.
• Elementy zawarte w zestawie są kompatybilne z innymi zabawkami z serii GoldieBlox.
• Zestaw otrzymał nagrodę dla najlepszej zabawki – został nagrodzony Złotą Pieczęcią w OppenheimToy Portfolio w Stanach Zjednoczonych.

Zestaw zawiera:
książeczkę, jedną figurkę psa Nacho, 1 odbijającą się piłkę, 2 koła, 9 krótkich osi, 18 długich osi, 12 bloczków, 10 uszczelek, 2 tarcze, i 3 szablony tła.
WIEK: 4+

A Wy co sądzicie o tego typu zabawkach dla dzieci? :)

Na koniec mam jeszcze dla Was dobrą wiadomość w dniach od 21.11 do 27.11.2016 roku w sklepie MONCZICZI obowiązuje rabat 15% na wszystkie produkty GOLDIEBLOX wystarczy przy zamówieniu wpisać hasło: SYLWETTABLOG

Do następnego :*

Sylwia

GOLDIEBLOX

GOLDIEBLOX

GOLDIEBLOX

GOLDIEBLOX

GOLDIEBLOX

GOLDIEBLOX

GOLDIEBLOX

GOLDIEBLOX

GOLDIEBLOX

Oskarek ma na sobie: Bluza- Kidsroz

Lamka gwiazdka dostępna TUTAJ

More from sylwetta

OCZYSZCZACZ POWIETRZA KALORIK

  Witajcie! Żegnamy kwiecień, a witamy maj. Wszystko pięknie kwitnie i pyli,...
Czytaj dalej

komentarze 2

Leave a Reply