CO DZIECKO ZMIENIA W ŻYCIU?

DZIECKO

 

 

Dzisiaj przychodzę do Was z tematem, który pewnie zastanawia nie jedną kobietę. Myślę, że pytanie, Co dziecko zmienia w życiu? Zadaję sobie nie jedna z nas, zanim zdecyduje się zostać mamą.

CO DZIECKO ZMIENIA W ŻYCIU?

Czy w ogóle coś zmienia? Zanim zaszłam w ciążę, moje wyobrażenie o posiadaniu dziecka było zupełnie inne. Myślałam, że wiek 29 lat to idealny czas na to, by zostać mamą. Nie raz słyszałam na rodzinnych spotkaniach pytanie, Kiedy nasza kolej? Podchodziłam do tego tematu zawsze z pozytywnym podejściem, ale oczywiście z myślą, że zawsze na wszystko przyjdzie pora.

Myśląc o zostaniu mamą, w głowie miałam różne rzeczy. Wiek argumentowałam pełną odpowiedzialnością, a wiadomo, że nie zawsze tak jest, bo niekiedy sporo młodsze kobiety bywają bardziej doświadczone i odpowiedzialne niż te starsze. Również bywa odwrotnie. Wiem jedno do macierzyństwa trzeba dojrzeć . U mnie ważnym czynnikiem był również status materialny, bo chciałam, aby dziecku nie brakowało niczego od samego początku narodzin. Wiadomo, że składa się na to wszystko jeszcze wiele innych czynników.

Narodziny dziecka

Przyszło do momentu narodzin. Cudowny czas, ale i ciężkie chwile. Niestety rzeczywistość trochę odbiegała od mojej wyobraźni. Niestety albo i stety, bo doświadczenie uczy człowieka cały czas. Już od samego początku dopadły mnie trudności. Teraz nazywam to trudnościami, ale jak popatrzę na mamy, które codziennie walczą z różnymi przeciwnościami losu, to te moje trudności to jest nic. Dużo czasu zajęło mi to i nadal zajmuje, aby pogodzić się z tym, że mój początek macierzyństwa nie był łatwy.

Od zawsze marzyłam i chciałam być idealną mamą i nie raz obwiniam się za wszystko, co po drodze mnie spotykało. Długo nie mogłam sobie wybaczyć, że moje dziecko zachorowało, mając 3 tygodnie do takiego stopnia, że zamiast cieszyć się synkiem w domu, walczyliśmy o jego zdrowie, a nawet życie w szpitalu. Wyszliśmy  z tego, mimo że nie było łatwo, ale później pojawiły się kolejne przeszkody i kolejne problemy ze zdrowiem.

Byłam od początku wycieńczona, ale to nie tłumaczy mnie w żaden sposób. Matka musi być silna, tak sobie wmawiałam, płacząc po kontach z tej bezsilności, jaka mnie spotykała. Wszyscy mi powtarzali od zawsze, że dziecko odbiera emocje matki, więc starałam się dla niego walczyć każdego dnia o swoją psychikę i lepsze samopoczucie. Najbardziej bolące dla mnie było ocenianie mnie przez osoby i to te, które mnie znają.

Czy dziecko zmienia coś w życiu ?

Jeśli ktoś by mnie o to zapytał, odpowiedziałabym stanowczo TAK. U mnie zmieniło wszystko. Pewnie myślicie, że na gorsze, bo ciągle chorowało, miało kolki, nie dawało spać w nocy. Właśnie nie! Zmieniło i zmienia moje życie cały czas, ale na LEPSZE. Każdego dnia sprawia, że wstaje z uśmiechem na twarzy, jak go widzę. Cieszę się z każdego słowa MAMA. Nie powiem, jestem umęczona i padam wieczorem, jakbym przebiegła maraton, ale jestem szczęśliwa, że GO mam. On jest całym moim światem i już zawsze będzie. Wszystko, co robię, to robię dla niego, aby jemu mogło być lepiej. Teraz obiecałam sobie, że bardziej wezmę się za siebie, aby miał silniejszą mamę. Uwielbiam moment, jak przychodzi do mnie, przytuli się i powie mamo Kocham Cię, to najwspanialszy prezent, jaki mogłam sobie wymarzyć !

Jak wspomniałam Wam wcześniej, chce się dzielić z Wami moimi doświadczeniami związanymi ze zdrowiem dziecka. Już niebawem pojawi się na blogu kolejny post na ten temat. Może moje doświadczenie i przeżycia pomogą, którejś z Was.

Do następnego

Sylwia

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

Kardigan, Sweter, Spodnie, Buty- H&M

More from sylwetta

KĄCIK DLA DZIECKA

    Witajcie! Jakiś czas temu na blogu pokazywałam Wam pokój jaki...
Czytaj dalej

komentarzy 6

Dodaj komentarz