CO DZIECKO ZMIENIA W ŻYCIU?

DZIECKO

 

Witajcie!

Dzisiaj przychodzę do Was z tematem, który pewnie zastanawia nie jedną osobę.

CO DZIECKO ZMIENIA W ŻYCIU?

Dobre pytanie :) Co dziecko zmienia w życiu człowieka ?Czy w ogóle coś zmienia? Zanim zaszłam w ciążę moje wyobrażenie o posiadaniu dziecka było zupełnie inne. Myślałam , że wiek 29 lat to idealny czas na to by zostać mamą. Nie raz słyszałam na rodzinnych spotkaniach kiedy nasza kolej. Podchodziłam do tego tematu zawsze z pozytywnym podejściem, ale oczywiście z myślą, że zawsze na wszystko przyjdzie pora.

Myśląc o zostaniu mamą w głowie miałam różne rzeczy. Wiek argumentowałam pełną odpowiedzialnością a wiadomo, że nie zawsze tak jest bo niekiedy sporo młodsze kobiety bywają bardziej doświadczone i odpowiedzialne niż te starsze jak również  odwrotnie. Wiem jedno do macierzyństwa trzeba dojrzeć . U mnie ważnym czynnikiem był również status materialny bo chciałam, aby dziecku nie zabrakło niczego od samego początku narodzin. Wiadomo, że składa się na to wszystko jeszcze wiele innych czynników, ale to każda ma pewnie takie swoje najważniejsze punkty.

Przyszło do momentu narodzin. Cudowny czas , ale i ciężkie chwile. Pierwsza moja myśl to taka, że nie sądziłam, że dziecko potrafi tyle w życiu człowieka zmienić. Nie mam na myśli tylko kobiety bo u mężczyzn na pewno też takie zmiany nachodzą. Szczerze się Wam przyznam nie wiem jak Wy , ale ja miałam wyobrażenie , że jak urodzę dziecko to będzie taka może nie sielanka , ale wszystko będzie bardzo  proste.

Niestety , albo i stety bo doświadczenie uczy człowieka cały czas już od samego początku dopadły mnie trudności. Teraz nazywam to trudnościami, ale jak popatrzę na mamy, które codziennie walczą z różnymi przeciwnościami losu to te moje trudności to jest nic. Dużo czasu zajęło mi to i nadal zajmuje, aby pogodzić się z tym, że mój początek macierzyństwa nie był łatwy, ale wierze w to , że Bóg miał w tym jakiś cel.

Od zawsze marzyłam i chciałam być idealną mamą i nie raz obwiniam się za wszystko co po drodze mnie spotykało. Długo nie mogłam sobie wybaczyć,że moje dziecko zachorowało mając 3 tygodnie do takiego stopnia, że zamiast cieszyć się synkiem w domu walczyliśmy o jego zdrowie a nawet życie w szpitalu. Wyszliśmy  z tego mimo, że nie było łatwo , ale później pojawiły się kolejne przeszkody i kolejne problemy ze zdrowiem. Obwiniałam siebie za to, że mało się interesowałam bo nie czytałam tyle co teraz i nie dowiadywałam się wielu  rzeczy na bieżąco.Teraz wiem, że to nie czyniło ze mnie gorszej matki.

Byłam od początku wycieńczona , ale to nie tłumaczy mnie w żaden sposób. Matka musi być silna tak sobie wmawiałam płacząc po kontach z tej bezsilności jaka mnie spotykała. Wszyscy mi powtarzali od zawsze, że dziecko odbiera emocje matki więc starałam się dla niego walczyć każdego dnia o swoją psychikę i lepsze samopoczucie.

Najbardziej bolące dla mnie było ocenianie mnie przez osoby i to te , które mnie znają. Twierdziły, że nie zrobiłam tego czy tamtego a ja głupia jeszcze dodatkowo się tym przejmowałam. Teraz dopiero uświadomiłam sobie, że co z tego, że mnie ocenia przecież nawet nie wie o czym mówi bo ani razu z dzieckiem w szpitalu nie była i nie musiała patrzeć na jego cierpienie. Łatwo jest komuś osądzić i doradzić nie będąc w jego sytuacji. Nie życzę nikomu takiego przeżycia.

Czy dziecko zmienia coś w życiu ?

Jeśli ktoś by mnie o to zapytał odpowiedziałabym stanowczo TAK. U mnie zmieniło wszystko . Pewnie myślicie ,że na gorsze bo ciągle chorowało , miało kolki, nie dawało spać w nocy . Właśnie nie! zmieniło i zmienia moje życie cały czas, ale na LEPSZE. Każdego dnia sprawia, że wstaje z uśmiechem na twarzy jak go widzę. Cieszę się z każdego słowa MAMA .Nie powiem jestem umęczona i padam wieczorem jakbym przebiegł maraton, ale jestem szczęśliwa, że GO mam. On jest całym moim światem i już zawsze będzie. Wszystko co robię to robię dla niego, aby jemu mogło być lepiej. Teraz obiecałam sobie, że bardziej wezmę się za siebie , aby miał bardziej silną mamę. Uwielbiam moment jak przychodzi do mnie przytuli się i powie mamo Kocham Cię to najwspanialszy prezent jaki mogłam sobie wymarzyć ! :)

Dajcie znać w komentarzu czy w Waszym życiu coś dziecko zmieniło :) chętnie poczytam <3

Jak wspomniałam Wam wcześniej chce się dzielić z Wami moimi doświadczeniami związanymi ze zdrowiem dziecka. Już niebawem pojawi się na blogu kolejny post w tym temacie. Może moje doświadczenie i przeżycia pomogą, którejś z Was.

 

Do następnego

Sylwia

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

DZIECKO

Kardigan, Sweter, Spodnie, Buty- H&M

More from sylwetta

Parka Khaki

  Parka , którą prezentuję w dzisiejszym poście to spontaniczny zakup. Kurtka...
Czytaj dalej

komentarzy 6

Dodaj komentarz